Reklama

Na Jednotke štartuje nový kriminálny seriál Obvinení

1. marca štartuje na Jednotke nový šesťdielny britský seriál Obvinení (Accused), ktorý bude na obrazovkách Slovenskej televízie každý štvrtok o 21:45 hod. hneď po seriáli Dr. House.

Pod námet sa podpísal známy britský scenárista Jimmy McGovern. V jednotlivých epizódach stvárnia obvinených herecké hviezdy ako Christopher Eccleston, Benjamin Smith, Juliet Stevenson, Andy Serkis, Marc Warren a Naomie Harris. Seriál režírovali David Blair (epizódy 1, 2, 5 a 6) a Richard Laxton (epizódy 3 a 4). Nakrúcanie seriálu prebiehalo v okolí anglického Manchestra v máji až auguste 2010 a prvá časť série bola odvysielaná na britskej BBC 15. novembra 2010. Seriál produkovala pre BBC spoločnosť RSJ Films. V roku 2011 získala séria šiestich príbehov medzinárodnú cenu Emmy za Najlepší dramatický seriál. Seriál voľne nadväzuje na predchádzajúce dramatické seriály z produkcie BBC. Každá zo šiestich drám sleduje odlišný príbeh obvineného a opisuje, ako sa ocitol na lavici obvinených, kde teraz čaká na verdikt súdu.
Pokračovanie nižšie:


Seriál Obvinení – to je šesť rôznych príbehov šiestich obvinených. Každá epizóda sa venuje jednému z príbehov a celý čas drží diváka v napätí, aby sa postupne rozhodol, či je obvinený naozaj vinný alebo nie. Obvinení – napínavý seriál, ktorého každá epizóda vás núti premýšľať o tom, čo je morálne akceptovateľné a čo je nutné zákonom potrestať.

Scenárista Jimmy McGovern o seriáli Obvinení povedal: „V čase, keď obvinený kráča do súdnej siene, rozprávame príbeh, ako sa obžalovaný dostal do tejto situácie. Vidíme zločin a trest. Nič viac. Žiadne policajné vyšetrovanie, žiadni policajti bežiaci po chodbách s vejúcimi kabátmi, len zločin a trest – dve najdôležitejšie veci v každej kriminálnej dráme“.

V roku 2012 plánuje STV zaradiť do vysielania aj druhú sériu pozostávajúcu zo štyroch nových epizód.

(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať