Reklama

Towercom môže šíriť DAB+ z Krížavy s výkonom 5 kW

Towercom spustil v stredu 31. mája svoj v poradí už štvrtý vysielač digitálneho rozhlasu DAB+ z kóty Žilina – Krížava. O tejto novinke sme vás už informovali. Operátor bohužiaľ nechcel prezradiť médiám výkon vysielača. „Vzhľadom na to, že ide o testovaciu prevádzku, výkon vysielača ani ďalšie podrobnosti nebude spoločnosť Towercom zverejňovať až do jej skončenia,“ uviedol Towercom v tlačovej správe. Väčšinu našich čitateľov však tento dôležitý údaj zaujímal a preto sme zisťovali podrobnosti na Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).
Pokračovanie nižšie:


Podľa našich zistení nadobudlo povolenie pre šírenie vysielania DAB+ z vysielača Žilina – Krížava, na kanáli 12A (223.936 MHz), právoplatnosť 30.5.2017 a je platné do konca kalendárneho roka. Operátor môže šíriť signál vo VHF pásme, vo vertikálnej polarizácii, s maximálnym výkonom 5000 W ERP. Výška stredu ant. systému nad terénom je 82 m. Tieto informácie poskytol pre náš portál Roman Vavro, tlačový hovorca RÚ.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ták priští rok to budé hrát vyseilač Žilina Krížava
  Nekteré stanice maji dobré pisničkí
  Tinašé stanice memaji dobré pisničkí
  Nekteré jsou uvřené stanice
  Bidlim Česko Ostrava – Poruba
  Hráje dobré mán na sito zesilováč

 2. Dobrý den frčí i v Prostějově u nové nemocnice na balkoně . Rádio Tesco šedivák DR1403G-CE na teleskop anténu signál přes den 6, brzo ráno a v noci 8-9.

Komentáre už nie sú povolené.