Towercom môže šíriť DAB+ z Krížavy s výkonom 5 kW

Towercom spustil v stredu 31. mája svoj v poradí už štvrtý vysielač digitálneho rozhlasu DAB+ z kóty Žilina – Krížava. O tejto novinke sme vás už informovali. Operátor bohužiaľ nechcel prezradiť médiám výkon vysielača. „Vzhľadom na to, že ide o testovaciu prevádzku, výkon vysielača ani ďalšie podrobnosti nebude spoločnosť Towercom zverejňovať až do jej skončenia,“ uviedol Towercom v tlačovej správe. Väčšinu našich čitateľov však tento dôležitý údaj zaujímal a preto sme zisťovali podrobnosti na Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Podľa našich zistení nadobudlo povolenie pre šírenie vysielania DAB+ z vysielača Žilina – Krížava, na kanáli 12A (223.936 MHz), právoplatnosť 30.5.2017 a je platné do konca kalendárneho roka. Operátor môže šíriť signál vo VHF pásme, vo vertikálnej polarizácii, s maximálnym výkonom 5000 W ERP. Výška stredu ant. systému nad terénom je 82 m. Tieto informácie poskytol pre náš portál Roman Vavro, tlačový hovorca RÚ.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Ták priští rok to budé hrát vyseilač Žilina Krížava
  Nekteré stanice maji dobré pisničkí
  Tinašé stanice memaji dobré pisničkí
  Nekteré jsou uvřené stanice
  Bidlim Česko Ostrava – Poruba
  Hráje dobré mán na sito zesilováč

 • Dobrý den frčí i v Prostějově u nové nemocnice na balkoně . Rádio Tesco šedivák DR1403G-CE na teleskop anténu signál přes den 6, brzo ráno a v noci 8-9.

Tento článok už nie je možné komentovať