Reklama

DIGI TV CZ: Do nových technológií a zmien sme investovali stovky miliónov korún

V apríli tohto roku uplynuli už dva roky od predaja českej satelitnej platformy DIGI TV, ktorú kúpil holding Lana Energy Group od rumunskej RCS&RDS. Nový vlastník pri tejto príležitosti zhodnotil svoje pôsobenie na trhu.

DIGI TV CZ prešla v posledných dvoch rokoch veľkými zmenami. Z pôvodnej platformy prešla na jeseň roku 2015 na modernejšiu platformu pod názvom Nová DIGI TV. Zákazníci v rámci zmeny dostali nové set-top boxy Kaon s vylepšenými funkciami alebo CA Moduly, ktoré umožnili príjem programov bez nutnosti využívania dodávaných boxov. Migrácia zákazníkov na novú platformu si vyžiadala revíziu ich doterajších satelitných inštalácií a výmeny všetkých poškodených či zastaraných častí tak, aby bola dosiahnutá maximálna kvalita vysielania. Operátor zároveň postupne rozšíril aj ponuku programov v HD rozlíšení. „Do nových technológií a zmien sme investovali už stovky miliónov korún a v investíciách hodláme ďalej pokračovať,“ hovorí Vladimír Rusnák, výkonný riaditeľ spoločnosti DIGI CZ.
Pokračovanie nižšie:


K satelitnej službe Nová DIGI TV v septembri minulého roka pribudla aj televízia cez internet – DIGI2GO, ktorá umožňuje sledovanie všetkých programov až na štyroch zariadeniach – okrem TV aj na počítači, tablete či mobilnom telefóne. Pre príjem pritom stačí internetové pripojenie od akéhokoľvek českého operátora.

Kompletná programová ponuka satelitnej služby obsahuje aktuálne viac ako 100 programov, z toho 22 v HD kvalite, u internetovej DIGI2GO je to 88 kanálov, z toho 40 v HD kvalite. Základný balíček programov je možné doplniť o ďalšie rozširujúce balíčky: EXTRA (detské, dokumentárne, erotické, filmové a hudobné kanály), HBO (tri programy s filmovým a seriálovým obsahom), SPORT (športové kanály vrátane exkluzívneho vysielania futbalovej anglickej Premier League, španielskej La Ligy či tenisové ATP World Tour) a po novom tiež už aj CINEMAX s kanálmi Cinemax a Cinemax 2. Ďalej je možné objednať samostatne balíček SPORT PLUS, ktorý je zameraný na športový obsah. Celkovú ponuku programov potom obsahuje MAXI balíček.

DIGI CZ plánuje aj v budúcnosti rozširovať programovú ponuku, zlepšovať kvalitu vysielania a ponúkať nové služby. „Naďalej budeme technologicky rozvíjať satelitnú aj internetovú platformu. Diváci môžu aj do budúcnosti počítať s exkluzívnou ponukou športových programov a súťaží. V dohľadnej dobe tiež spustíme videotéku, ktorá bude mať nielen kvalitnú ponuku, ale tiež intuitívne ovládanie a vyhľadávanie filmov,“ dodáva výkonný riaditeľ spoločnosti DIGI CZ.

Zaujímavosti a fakty o DIGI CZ
Call centrum DIGI TV CZ pretelefonuje v priemere za jeden mesiac: 884 hod. 24 min.
Od roku 2015 bol navýšený počet pracovníkov zákazníckej starostlivosti o: 100 percent
Počet kilometrov, ktoré najazdili technici DIGI CZ za jeden mesiac k novým inštaláciám: 88 039 km
Dĺžka koaxiálneho kábla potrebného k migrácii zákazníkov na Novú DIGI TV CZ: 917 km

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Zhrdzavená parabola na ilustračnom obrázku najlepšie naznačuje smerovanie digi.

    1. Ešte jeden postreh fotka svedčí aj o neodbornej montáži sat.tanier a ako aj anténa Dvbt+káble sú nevhodne umiestnené. Spaliny z komína síce v zime na parabole sneh roztopia ale coax káble teplom poškodia stáva sa to pomerne často.ilustračné fotky by mali mať vyššiu úroveň.

  2. Vzhľadom k absencii LPS je parabola pravdepodobne najvyšší bod objektu, tým pádom vieme ako to môže skončiť.

  3. satelitna antena sa da umiestnit aj na zem na miesto kde nie je tienena.

Komentáre už nie sú povolené.