DIGI TV CZ: Do nových technológií a zmien sme investovali stovky miliónov korún

V apríli tohto roku uplynuli už dva roky od predaja českej satelitnej platformy DIGI TV, ktorú kúpil holding Lana Energy Group od rumunskej RCS&RDS. Nový vlastník pri tejto príležitosti zhodnotil svoje pôsobenie na trhu.

DIGI TV CZ prešla v posledných dvoch rokoch veľkými zmenami. Z pôvodnej platformy prešla na jeseň roku 2015 na modernejšiu platformu pod názvom Nová DIGI TV. Zákazníci v rámci zmeny dostali nové set-top boxy Kaon s vylepšenými funkciami alebo CA Moduly, ktoré umožnili príjem programov bez nutnosti využívania dodávaných boxov. Migrácia zákazníkov na novú platformu si vyžiadala revíziu ich doterajších satelitných inštalácií a výmeny všetkých poškodených či zastaraných častí tak, aby bola dosiahnutá maximálna kvalita vysielania. Operátor zároveň postupne rozšíril aj ponuku programov v HD rozlíšení. „Do nových technológií a zmien sme investovali už stovky miliónov korún a v investíciách hodláme ďalej pokračovať,“ hovorí Vladimír Rusnák, výkonný riaditeľ spoločnosti DIGI CZ.

K satelitnej službe Nová DIGI TV v septembri minulého roka pribudla aj televízia cez internet – DIGI2GO, ktorá umožňuje sledovanie všetkých programov až na štyroch zariadeniach – okrem TV aj na počítači, tablete či mobilnom telefóne. Pre príjem pritom stačí internetové pripojenie od akéhokoľvek českého operátora.

Kompletná programová ponuka satelitnej služby obsahuje aktuálne viac ako 100 programov, z toho 22 v HD kvalite, u internetovej DIGI2GO je to 88 kanálov, z toho 40 v HD kvalite. Základný balíček programov je možné doplniť o ďalšie rozširujúce balíčky: EXTRA (detské, dokumentárne, erotické, filmové a hudobné kanály), HBO (tri programy s filmovým a seriálovým obsahom), SPORT (športové kanály vrátane exkluzívneho vysielania futbalovej anglickej Premier League, španielskej La Ligy či tenisové ATP World Tour) a po novom tiež už aj CINEMAX s kanálmi Cinemax a Cinemax 2. Ďalej je možné objednať samostatne balíček SPORT PLUS, ktorý je zameraný na športový obsah. Celkovú ponuku programov potom obsahuje MAXI balíček.

DIGI CZ plánuje aj v budúcnosti rozširovať programovú ponuku, zlepšovať kvalitu vysielania a ponúkať nové služby. „Naďalej budeme technologicky rozvíjať satelitnú aj internetovú platformu. Diváci môžu aj do budúcnosti počítať s exkluzívnou ponukou športových programov a súťaží. V dohľadnej dobe tiež spustíme videotéku, ktorá bude mať nielen kvalitnú ponuku, ale tiež intuitívne ovládanie a vyhľadávanie filmov,“ dodáva výkonný riaditeľ spoločnosti DIGI CZ.

Zaujímavosti a fakty o DIGI CZ
Call centrum DIGI TV CZ pretelefonuje v priemere za jeden mesiac: 884 hod. 24 min.
Od roku 2015 bol navýšený počet pracovníkov zákazníckej starostlivosti o: 100 percent
Počet kilometrov, ktoré najazdili technici DIGI CZ za jeden mesiac k novým inštaláciám: 88 039 km
Dĺžka koaxiálneho kábla potrebného k migrácii zákazníkov na Novú DIGI TV CZ: 917 km

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Zhrdzavená parabola na ilustračnom obrázku najlepšie naznačuje smerovanie digi.

    • Ešte jeden postreh fotka svedčí aj o neodbornej montáži sat.tanier a ako aj anténa Dvbt+káble sú nevhodne umiestnené. Spaliny z komína síce v zime na parabole sneh roztopia ale coax káble teplom poškodia stáva sa to pomerne často.ilustračné fotky by mali mať vyššiu úroveň.

  • Vzhľadom k absencii LPS je parabola pravdepodobne najvyšší bod objektu, tým pádom vieme ako to môže skončiť.

  • satelitna antena sa da umiestnit aj na zem na miesto kde nie je tienena.

Tento článok už nie je možné komentovať