AVIS vyradil z DAB+ rádio Europa 2 a nahradil ho novou stanicou

Digitálny rozhlasový multiplex operátora AVIS nešíri už rozhlasovú stanicu Europa 2. Na jej pozícii sa objavilo nové Rádio Aktual, ktoré odštartovalo svoje vysielanie v pondelok 15. mája 2017. V DAB+ multiplexe je tak aj naďalej šírených 10 rozhlasových staníc, štyri od komerčných vysielateľov a šesť od verejnoprávneho vysielateľa RTVS.

DAB+ od operátora AVIS je možné prijímať z vysielača Nitra – Zobor (horná stanica lanovky), na kanáli 11C (220,352 MHz). Rádio Aktual je šírené v kodeku AAC-LC, s dátovým tokom 96 kbps. Len pre porovnanie, Europa 2 bola dostupná so 120 kbps. Po zaradení novinky tiež došlo aj k zníženiu kvalitu u New Model Radio – aktuálne vysiela s 80 kbps (pôvodne 128 kbps).

Rádio Aktual prináša každých 20 minút správy, nechýbajú tiež zaujímavé rozhovory a informácie, ktoré rezonujú v spoločnosti. Majiteľom stanice je Martin Lengyel.

Ponuka rozhlasových staníc v DAB+ od operátora AVIS

Kanál: 11C (220,352 MHz)
New Model Radio, dátový tok: 80 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Radio Aktual, dátový tok: 96 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Radio Best FM, dátový tok 128 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio Devín, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio FM, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio Junior, dátový tok: 80 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio Patria/RSI, dátový tok: 80 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio Slovensko, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rocková Republika, dátový tok: 128 kbps, Stereo, kodek AAC-LC
Rádio Litera, dátový tok: 80 kbps, Stereo, kodek AAC-LC

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Skôr to mal majiteľ od Dzurindu nazvať Rádio Sliepka – celý deň to rádio kotkodáka hovadiny. AVIS tam začína mať hovadiny ako na DVB-T. Ja chytám rakúske DAB Muxy.

    • Lubo, mne sa to zase paci. Kazdemu sa nezavdacis, mohol by som nadavat, ze naco tam je Rockova Republika, ked hraju iba prud hudby a este ma aj tento styl nezaujima 😀 (napriklad). Prave mi pride ta ponuka fajn, je pestra, pre kazdeho nieco. Aktual je prijemne spestrenie, netvrdim, ze so vsetkym, co hovoria, musim aj suhlasit. Treba vediet selektovat. Apropo Towercom v BB – ponuka je ciastocne ina, ako v AVISe, takze chapem Petovu otazku. Peto – zatial sa nevie presny termin, povolenie maju, riesi sa konkretna lokalita, odkial to „odpalia“ do eteru.

  • Avis dňa 18.5.2017 navýšil Rádiu Aktual dátový tok na 128 kbps.

Tento článok už nie je možné komentovať