Reklama

Zmeny v poľskom DVB-T, koniec Eska TV, štart TVP Info HD a Ósemka TV

Koncom septembra došlo v poľských celoplošných terestriálnych multiplexoch k dvom zmenám. Prvou bolo nahradenie programu Eska TV novým kanálom Ósemka TV. K zmene došlo v tamojšom multiplexe 1 v priebehu stredy 28. septembra 2016. Druhá zmena prebehla v noci z 29. na 30. septembra 2016, kedy bola nahradená spravodajská TVP Info v štandardnom rozlíšení, HD verziou.
Pokračovanie nižšie:


Po ukončení šírenia hudobného kanálu Eska TV v poľskom multiplexe 1 môžu tento kanál prijímať diváci už len prostredníctvom satelitu ako aj vybraných káblových a IPTV operátorov po celom Poľsku. Na satelite je šírený aj nový kanál Ósemka TV, ktorý je hudobno-zábavným programom. Prevádzkovateľom oboch staníc je Grupa ZPR Media.

TVP Info HD je už v poradí tretím HD programom od verejnoprávneho vysielateľa, ktorý je šírený v terestriálnom vysielaní u našich severných susedov. Doteraz mohli diváci prijímať cez celoplošné multiplexy iba programy TVP 1 HD a TVP 2 HD.

Aktuálna ponuka poľského MUXu 1
TTV
TV Trwam
ATM Rozrywka
TVP ABC
Stopklatka TV
Fokus TV
Ósemka TV
Polo TV

Aktuálna ponuka poľského MUXu 2
Polsat
TVN
TV 4
TV Puls
TV 6
TVN 7
Puls 2
Polsat Sport News

Aktuálna ponuka poľského MUXu 3
TVP 1 HD
TVP 2 HD
TVP 3
TVP Info HD
TVP Kultura
TVP Historia
TVP Rozrywka

Aktuálna ponuka poľského MUXu 4
Polsat News
Polsat Film
Polsat Play
Polsat Cafe
Polsat Sport
Polsat Sport Extra
TVP Seriale
TVN Style
Kino Polska
Comedy Central
Comedy Central Family
Nickelodeon

Všetky programy v MUXe 4 sú kódované a dostupné iba predplatiteľom TV Mobilna.

Postupne dochádza v Poľsku aj k spúšťaniu vysielačov nového multiplexu 8, ktorý bude šírený vo VHF pásme. Súčasťou multiplexu sú aktuálne iba test kanály.

Mohlo by vás ešte zaujímať