AVIS rozširuje ponuku DAB+ zo Zobora

Do ponuky digitálneho rozhlasového multiplexu DAB+ z vysielača Nitra – Zobor (Lanovka) dnes pribudla v poradí už siedma rozhlasová stanica. Stalo sa tak len niekoľko hodín po opätovnom spustení vysielača po technických problémoch, ktoré spôsobila silná búrka.

Operátor AVIS rozšíril svoj DAB+ multiplex o New Model Radio. Jedná sa o veľmi zaujímavú novinku, keďže doteraz mohli túto rozhlasovú stanicu prijímať iba poslucháči prostredníctvom internetu.

New Model Radio prináša poslucháčom hudbu všetkých žánrov z celého sveta. Dramaturgia denného vysielania je zostavená zo štyroch hlavných blokov (Ranná rozcvička, Indie Classic, New Model Mix a Global World Mix). Večerné vysielania sú vyhradené špecializovaným reláciám, so zameraním na jednotlivé hudobné štýly. Rádio je dostupné v DAB+ s dátovým tokom 112 kbps. Od začiatku je k dispozícii aj slideshow (logo stanice). Pre naladenie novej stanice odporúčame poslucháčom spustiť automatické vyhľadávanie na digitálnom rozhlasovom prijímači s podporou DAB+.

Aktuálne šíri DAB+ multiplex zo Zobora na kanáli 11C (220,352 MHz) už sedem rozhlasových staníc, päť od verejnoprávnej RTVS (Rádio_FM, Rádio Slovensko, Rádio Devín, Junior a Pyramída) a dve od komerčných vysielateľov – Rádio Rocková Republika a New Model Radio.

Kanál: 11C (220,352 MHz)
Rádio Pyramída, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
Rádio Devín, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
Rádio Junior, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
Rocková Republika, dátový tok: 120 (pôvodne 112) kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
Rádio FM, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
Rádio Slovensko, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno
New Model Radio, dátový tok: 112 kbps, Stereo, kodek AAC, slideshow: áno

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Veľmi by som si v tomto DAB multiplexe zo Zobora želal ôsmy okruh SRo Rádio Litera. Budúcnosť ukáže.. Držím Avisu palce!

 • Da nam niekto z AVISu vediet ci bude do ich MUXu zaradena a kedy LITERA ? Uz sa jej nevieme dockat. Drzim palce aby to bolo cim skor.

 • Pokrytie DAB+, kanál 11C – AVIS: http://1url.cz/dtW9M

 • Po prideleni licencie bude zaradena Europa 2, ci bude aj ine radio od rtvs sa momentalne nevie, zavisi to od nich..

 • Ja som len zvedavy, ked Avis spusti Dab s 20KW vykonom, kam bude prazit signal, cele Madarsko a casti Slovinska, Chorvatska a Srbska mozno 🙂

  • To je pravda, ze bude mat vyssi vykon, ale v azimute 110-240 stupnov bude mat 10dB potlacenie. V tomto rozsahu je 11C bez potlacenia.

  • Mne to naladilo, ale nehrá v BA5 – signál no available… Mám také isté rádio ako na obrázku z Tesca. Ale chytám Towercom aj rakúske Muxy. 🙂

   • Treba už len nájsť to správne mieste kde ti to bude hrať. Treba hľadať podľa signálu.

    • Nejako som žiadne miesto nenašiel, aby to hralo. Iba vidí, že ten Mux existuje. Signál je asi tu už moc slabý, aby to hralo. 🙂

Tento článok už nie je možné komentovať