Reklama

Taliansky verejnoprávny vysielateľ prinesie vybrané zápasy z Euro 2016 v Ultra HD kvalite

Talianska verejnoprávna televízia RAI prinesie v spolupráci so satelitným operátorom Eutelsat, všetkým zákazníkom platformy TivùSat, vybrané priame prenosy z Euro 2016 v Ultra HD kvalite. Pri tejto príležitosti vznikne špeciálny kanál RAI Sport v Ultra HD kvalite.

Hlavným vysielateľom Euro 2016 v Taliansku je platforma Sky, ktorá odvysiela všetkých 51 stretnutí ale iba na 24 z nich má exkluzívne vysielacie práva. Zvyšné stretnutia budú môcť diváci sledovať aj na programoch tamojšieho verejnoprávneho vysielateľa RAI a to nielen v HD ale dokonca aj v Ultra HD kvalite (4K).
Pokračovanie nižšie:


Pre príjem programov v Ultra HD kvalite je samozrejme potrebný satelitný prijímač s podporou tohto nového štandardu, prípadne rovno televízor 4K so zabudovaným satelitným tunerom. Vysielanie kanálu RAI Sport UHD bude samozrejme kódované systémami Nagravision a sprístupnené iba majiteľom dekódovacích zariadení TivùSat. Pre šírenie sa bude využívať satelitná pozícia Eutelsat Hot Bird 13°E.

V tejto chvíli je už aj známe, že v Ultra HD kvalite bude odvysielané úvodné stretnutie medzi Francúzskom a Rumunskom. Okrem toho sa tiež diváci môžu tešiť aj na štvrťfinálové a osemfinálové zápasy. Nebude samozrejme chýbať priamy prenos aj z veľkého finále. Ďalšie podrobnosti majú byť známe už v blízkej dobe.

(digital-news.it)

Mohlo by vás ešte zaujímať