freeSAT oznámil nočnú údržbu, niektoré programy nebude možné sledovať pár minút

Satelitný operátor freeSAT dnes oznámil plánovanú údržbu jedného satelitného transpondéra (12 111 MHz) na družici Thor 6 (0,8°W). Údržba je naplánovaná na dnešnú noc z utorka 29. na stredu 30. marca 2016.

Z dôvodu údržby nebudú dostupné predplatiteľom od približne 3:00 do 3:30 všetky programy ktoré z uvedeného transpondéra vysielajú. Konkrétne sú to Arena Sport, CNN, ČT:D/ČT art, ČT Sport, Dajto, MTV Music, Muzsika TV, Prima Zoom, RTL+, RT2, Szorat, TV5 Monde a Viasat3.

Dočasný výpadok programov sa nebude týkať len zákazníkov freeSATu na Slovensku a v Česku, ale aj predplatiteľov UPC Direct v Maďarsku či Magio Sat a DIGI TV. Posledné dve slovenské platformy z uvedeného transpondéra sprístupňujú zákazníkom maďarské programy RTL+ a RTL2.

Budeme sa snažiť obmedziť dobu nedostupnej služby na 30 minút,“ informuje zákazníkov operátor.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • Čo tak napísať na akom boxe to nejde? Čo znamená nejde? Žiadny signál, kódované…

 • Nejde mi to na CryptoBox 600-650HD a pise ze signal je slaby, nevien ci ti nema suvislost zo zmenou formatu jak sa to pise tu:
  Majitelé digitálních satelitních přijímačů, které neumí zpracovat programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), respektive normu DVB-S2, se budou muset připravit na skutečnost, že téměř žádný český, případně slovenský program už brzo neuvidí.
  Volal son na FreeSat tam mi povedal ze si mam naladit jednotku a ze mi posle data a stale nic, idem volat znova
  S pozdravom

 • S tym ti operatorka urcite nepomoze. Ten cesky text je tiez v tvojom pripade blbost. HD prijimac uz mas. Skus zadat manualne parametre tej frekvencie a vyhladat programy, pripadne vymaz v zozname tu frekvenciu a daj pridat novy tp. Potom skus vyhladat. Ostatne ti ide?

 • Som zabudol ze cryptobox ma na freesat fastscan, skus najskor ten spustit.

 • Operator mi povedal ze si mam dat tovarne nastavenie, som to dal vsetko sa zmazalo a tu frekveniu naslo ale stále pise ze slaby signal, uz skor som skusal mazat TP a znovu ho dat manuallne ale stále bez signalu, vsetkz ostatne tp funguju. Fast skan jak tam dam je to tam aut. nastavene na astru 3 ja som v spanielsku a idem cez Thor a to nejde ymenit. Ja ma slovensky freesat. Ten druhy prispevok Nicol je dcera ma cesky upc a ten samy problém ale jej nejde viac programov ma pristroj OPTIBOX mini zebra

 • Ak nemas FastScan na freeSAt mas asi starsiu verziu softu. V novsej je uz aj na freeSAT: http://www.satelitnatv.sk/2015/05/vysiel-novy-softver-pre-prijimace-ab-cryptobox-6xx-pridany-bol-fastscan-pre-freesat-video/

 • Nainstaloval som si poslednu aktualizaciu uz tam mam fast scan ale tp 12111 to vobec nenajde uz som v koncoch, este idme skusit dat tovarne nastavenie, dobre vsetko sa vynulovalo nastavil som rec atd a dal fastScan fresat slovensko z Thoru a hlada…naslo 145 kanalov aale Dajto atd chybaju jak sa tam divam manual 12111 to naslo ale sila 78% kvalita 0%. Ja uz neviem, nieje to tym ze som v spanielsku?

 • Potom presunuli tento tp na Thor7 a to bude asi problem u teba v spanielsku. Pozri si pokrytie (je to posledny obrazok ku band coverage) http://www.telenorsat.com/thor7/wp-content/uploads/2015/03/THOR-7-coverage.pdf

  • Autor

   Je to tak páni, prečítajte si: http://www.satelitnatv.sk/2016/04/telenor-presunul-jeden-transponder-upc-dth-na-druzicu-thor-7-zmenilo-sa-pokrytie-europy/.

   Ďakujeme za vaše skúsenosti. Na ich základe vznikla uvedená správa.

 • Tak konecne v tom mam jasno, aj ked to trvalo 2 tyzdne a hlavne dufam ze tam postupne nezacnu presuvat ostatne tp a chcem ti podakovat fajsmekr za pomoc….
  S pozdravom

Tento článok už nie je možné komentovať