Reklama

Skylink: S RTVS o zaradení programov vo vysokom rozlíšení stále jednáme

Verejnoprávne programy Jednotka HD a Dvojka HD, ktoré vysielajú prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E) od 15. apríla tohto roku, nie sú stále dostupné zákazníkom satelitnej platformy Skylink, ktorú prevádzkuje luxemburská spoločnosť M7 Group. Dôvod je jasný, satelitnú distribúciu si platí samotná RTVS a tá si môže rozhodnúť komu programy sprístupní a komu nie. Zákazníci Skylinku k programom prístup nemajú, keďže prevádzkovateľ platformy podľa RTVS nechcel nijakým spôsobom prispieť na distribúciu programov. Viac k tejto téme si môžete prečítať tu.

Obe strany však začali v posledných dňoch opäť spolu rokovať. „Jednania prebehli a ďalej prebiehajú. Výsledok nedokážem odhadnúť, ale som optimista,“ uviedol pre náš portál SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group.

Platforma Skylink verí, že sa podarí nakoniec s RTVS dohodnúť a programy bude môcť sprístupniť aj na dekódovacích kartách Skylink. „Aktuálna situácia nedáva žiadny zmysel, verím, že sa zmení k prospechu divákov,“ dodal Glisník.

O najnovšie stanovisko sme požiadali aj RTVS, tá sa však pre náš portál zatiaľ nevyjadrila.

Či však dôjde k dohode medzi M7 Group a RTVS ešte pred blížiacimi MS v hokeji 2015, nie je jasné.

Slovenské verejnoprávne programy vo vysokom rozlíšení Jendotka HD a Dvojka HD sú tak sprístupnené aj naďalej iba majiteľom dekódovacích kariet RTVS, o ktoré môže požiadať každý platiteľ úhrady za služby verejnosti RTVS (tzv. koncesionárskych poplatkov) zdarma. Stačí len vyplniť objednávkový formulár na webovej stránke rtvs.org.

Karty RTVS pracujú v systéme podmieneného prístupu Irdeto, bez problémov ich tak môžu využívať ako bývalí tak aj súčasní zákazníci Skylinku vo svojich satelitných prijímačoch.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

  1. 19.4.2015 som si objednal kartu a dnes 29.4.2015 a karta nič!!!

  2. Ja som poslal objednávku 15. apríla a tiež nič. Seriem na nich, budem pozerať hokej na ČT HD.

  3. aj ja som poslal objednávku15.4.2015 a tiež nič, no možno príde

  4. Drzim RTVS palce, aby nepodlahla natlaku M7 group a programy im nespristupnila iba ak po zruseni servisneho poplatku

  5. Už sa dohodli

    zive.sk/clanok/104343/rtvs-sa-dohodla-so-skylinkom-prida-jej-hd-verzie#AT:3289101615|trackEvent|zive|A|rubrika|digitalna-tv|top-clanky;

  6. Telerozhlas podľa našich zdrojov už požiadal spoločnosť Towercom, aby pripojil kódovanie Skylinku ku spomínaným programom. V službe by sa tak mohli programové služby RTVS v HD objaviť ešte počas štvrtka.

Článok už nie je možné komentovať.