Nový externý USB DVB-T2/C tuner pre prijímače Vu+

Majitelia linuxových prijímačov značky VU+ si budú môcť už onedlho rozšíriť svoj doterajší box o nový externý hybridný DVB-T2/C USB tuner. Novinka sa bude predávať pod názov VU+ Turbo USB tuner DVB-T2/C a v predaji by mala byť o niekoľko týždňov.

Výrobca vydal začiatkom marca 2015 pre zariadenie už aj ovládače, ktoré sú potrebné pre správny chod zariadenia ako aj bezproblémovú spoluprácu s prijímačmi VU+. Doporučená maloobchodná cena zariadenia bude 70 € s DPH.

Výrobcom prijímačov značky VU+ je kórejská spoločnosť Marusys. Na trhu má aktuálne dostupné prijímače VU+ Solo SE, VU+ Solo2, VU+ DUO2, VU+ Ultimo, VU+ Uno, VU+ DUO, VU+ Solo či najnovší prírastok VU+ Zero. Posledne menovaný prijímač je dostupný za veľmi prijateľnú maloobchodnú cenu 120 € s DPH. Aktuálne máme tento prijímač k dispozícii aj na testy, našu recenziu si preto budete môcť prečítať už v blízkej dobe.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Pánové, bylo by docela dobrý vědět, zdali to bude podporovat DVB-T2/HEVC, nebo pouze AVC. Pokud pouze starší kódování, tak je to na prd. To už se dá řešit připojením Pinaclu do USB rozhraní…

  • Mna by skor zaujimalo ci to bude fungovat aj v inych linuxoch ako VU+.

  • Za tu cenu nemam zaujem, a myslim, ze ani iny nebudu mat. USB DVB-T2/C ako doplnok k satelitu by bolo zaujimave pri cene okolo 15€.

  • Pokial to bude s podporou kodeku HEVC tak budem prvy co si ho kupi 🙂

  • abcom ho uz ma v ponuke: abcom.sk/produkt/vu-turbo-usb-tuner-dvb-t2c-1603665.html

  • Já bych se také přimlouval za zjištění zda to na DVB-T2 podporuje H.265/HEVC. Ale obavam se že asi nikoli….

Tento článok už nie je možné komentovať