Reklama

G-MScreen – mobilná aplikácia pre prijímače AB Cryptobox 6xxHD

Všetci majitelia satelitných prijímačov AB Cryptobox rady 6xxHD (AB Cryptobox 600HD, AB Cryptobox 650HD, AB Cryptobox 652HD a AB Cryptobox 600HD mini) môžu využívať novú mobilnú aplikáciu s názvom G-MScreen, ktorá nahradila pôvodnú AB CryptoDroid.

G-MScreen je k dispozícii bezplatne a užívatelia najnovšej rady satelitných HDTV prijímačov AB Cryptobox si ju teraz môžu stiahnuť už nielen z Google play, ale aj AppStore, do svojich mobilných zariadení.
Pokračovanie nižšie:

Vďaka mobilnej aplikácii je možné ovládať satelitný prijímač, prezerať televízny program v elektronickom programovom sprievodcovi (EPG), nastavovať časovač nahrávania, editovať, presúvať či mazať programy a to priamo z mobilného zariadenia. Potrebné je len aby bol prijímač zapojený v rovnakej domácej sieti ako Váš mobil či tablet.

Určite najviac zaujímavou funkciou aplikácie je streamovanie vysielania, vďaka čomu je možné pozerať televízne programy na mobilnom zariadení. Tu sme však pri našich testoch na zariadeniach s iOS narazili ešte na niekoľko problémov, keďže pri streame sa obraz zasekával. Vývojári tak musia ešte na aplikácii zapracovať. Samotnú aplikáciu pod systémom Android sme bohužiaľ netestovali, budeme radi ak nám napíšete svoje skúsenosti do komentárov pod článok.

Cez aplikáciu je možné sledovať nielen ten istý program ako na TV, ale aj úplne iný, no iba v rámci jedného transpondéra a to bez rozdielu či sa jedná o nekódovaný, alebo kódovaný kanál. Výnimkou je len dvojtunerový Combo (DVB-S2/DVB-T2) prijímač AB Cryptobox 652HD, ktorý umožňuje sledovať akýkoľvek televízny program zo satelitu a na TV zase akýkoľvek program z antény.

Ešte doplníme, že aplikáciu G-MScreen V1.0 sme testovali na mobilných zariadeniach s iOS spolu s najnovším prijímačom AB Cryptobox 652HD.

Niekoľko ukážok z aplikácie:

G_Mscreen8G_Mscreen2G_Mscreen1G_Mscreen7G_Mscreen6G_Mscreen5G_Mscreen4G_Mscreen3

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Streamovanie TV vysielania je výborná vec, ale na počítači, či na notebooku.
  Sledovanie TV vysielania na miniatúrnom displeji mobilu je pre masochistov. Pre mňa úplne zbytočná funkcia.

 2. Vyborna to vec hlavne pre zistenie programu v telke.Ja si na tablete obcas nieco pozriem.

 3. Lenže v časoch 12 “ tabletov poprípade druhého televízora s podporou wifi a DLNA môže byť táto funkcia zaujímavá pre tých čo majú vysokorýchlostný internet.

 4. Spustim apku kliknem na prijimac a hlaska connecting faild. Kde je chyba?

 5. Mňa zaujalo, že „zapojený v rovnakej domácej sieti.“ Takže funguje len v dosahu WiFi? Aj keď mám pevnú IP?

 6. Nevidim dovod preco by to nemalo fungovat aj z vonka ak vsetko spravne nastavis. Budes musiet ale poznat porty.

 7. Mam iPhone 4s,stahnutou aplikaci g mscreen a kdyz kliknu na prijmac tak mi to hlásí failed a nebo ze StB software je starý.prosim o radu jak to sprovoznit.dekuju

 8. @Ronnye
  Zrejme mas stary soft v boxe. Nahraj donho najnovsi.

 9. co viac clovek moze chciet ako
  História zariadenia a aplikácií

  načítať spustené aplikácie

  SMS

  čítať textové správy (SMS alebo MMS)
  upraviť textové správy (SMS alebo MMS)

  ….. povolenia co chce tato cina

 10. Ak vam pise ze connect failed tak restartujte setobox.
  Pomohlo my to aj na ios a android.

 11. @fajnsmeker
  Diky stáhl jsem novej soft.uz to funguje,ale ne moc dobre seká se to a dost.na to asi rada neni co??na iphone4s se seká stale na androidu šlape perfektně.diky za radu

 12. To sekanie bude chyba v apke. Mne to robi na 4S tiez. Hadam to opravia.

 13. Fajnsmeker
  Ahoj aktualizace proběhla ale stale se to seká nemas něco nového???

Komentáre už nie sú povolené.