Reklama

RTVS po prvýkrát v histórii prinesie priamy prenos z celého Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach

Jubilejný 90. ročník najstaršieho európskeho maratónu po prvýkrát odvysiela RTVS v priamom prenose v celej jeho dĺžke od štartu až po cieľ. Pre divákov verejnoprávna televízia pripravuje mnoho ďalších noviniek, počas maratónu sa bude vysielať aj špeciálne štúdio s atraktívnymi hosťami a jedna z kamier bude snímať maratón aj z helikoptéry.
Pokračovanie nižšie:

Komentátormi priameho prenosu budú Pavol Gašpar a vôbec po prvýkrát sa v pozícii televízneho komentátora objaví legenda rozhlasového komentovania Jozef Jarkovský. Maratónske štúdio moderuje Oľga Hamadejová, čerstvé informácie priamo z trate bude divákom RTVS prinášať reportér Jozef Frivalský.

RTVS počas priameho prenosu prinesie nielen priebeh celého maratónu, ale aj reportáže zo sprievodných akcií a štúdio s atraktívnymi hosťami. „V štúdiu privítame viacerých hostí, ktorí prišli do Košíc na pozvanie organizátorov maratónu. Sú medzi nimi slovenskí a československí víťazi maratónu, šéf európskej atletiky Hansjörg Wirz, prvá žena bostonského maratónu Joann E. Flaminiová, ale napríklad aj Ron Hill, vynikajúci britský vytrvalec, štvornásobný svetový rekordér a druhý muž na svete, ktorý zabehol maratón pod 2:10,“ povedal k priamemu prenosu Pavol Gašpar zo športovej redakcie RTVS.

Trojhodinový priamy prenos z 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa začína na Jednotke v nedeľu 5. októbra o 8:45.

(RTVS)

Mohlo by vás ešte zaujímať