Reklama

Priame prenosy futbalovej reprezentácie z ME vo futbale 2024 aj na Rádiu Slovensko

Majstrovstvá Európy vo futbale v Nemecku sa začali v piatok 14. júna a potrvajú až do nedele 14. júla 2024. Okrem priamych prenosov na komerčných televíznych staniciach Markíza a Dajto môžu nájsť všetci športoví fanúšikovia prenosy tiež na Rádiu Slovensko. Verejnoprávna RTVS ponúkne poslucháčom Rádia Slovensko naživo zápasy slovenskej reprezentácie, ako aj množstvo zaujímavých informácií priamo z dejiska šampionátu. Podobne ako tomu bolo aj v prípade hokejových MS v hokeji.
Pokračovanie nižšie:

Všetky výstupy z majstrovstiev budú zabezpečovať komentátori Martin Kaigl, Adam Bohuš a redaktor Samuel Prekop. Vyslaní novinári Športovej redakcie Slovenského rozhlasu sa zamerajú predovšetkým na dôkladné mapovanie účinkovania slovenskej reprezentácie a aktuálne dianie okolo slovenského národného tímu.

Slovenskí reprezentanti odohrajú v skupinovej fáze tri zápasy. V pondelok 17. júna o 18.00 h to bude zápas Slovensko a Belgicko, v piatok 21. júna o 15.00 h Slovensko a Ukrajina a tretí zápas odohrajú Slováci proti Rumunom, 26. júna o 18.00 h. Všetky stretnutia slovenského tímu v skupine a v prípade postupu aj vo vyraďovacej časti, odvysiela Rádio Slovensko naživo. Nebudú chýbať ani aktuálne informácie z ďalších stretnutí základnej i vyraďovacej fázy turnaja.

Okrem reportáží a živých vstupov pripraví Športová redakcia Slovenského rozhlasu do prúdového vysielania Rádia Slovenska rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z Majstrovstiev Európy vo futbale bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch – Rádiožurnáloch, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách – Športžurnáloch. V týždni od 24. do 28. júna odvysiela Rádio Slovensko aj tematický Príbeh na týždeň, ktorý autorsky zastreší Zuzana Botíková. Deň pred začiatkom Majstrovstiev Európy vo futbale 13. júna ponúkne poslucháčom Rádio Slovensko tematicky ladenú reláciu K veci.

Majstrovstvá Európy vo futbale sú významnou športovou udalosťou, ktorá si zaslúži našu plnú pozornosť. Veľmi sa teším, že Rádio Slovensko prinesie poslucháčom autentické zážitky priamo z miesta šampionátu a tiež verím, že rozhlasové publikum ocení nielen živé prenosy zápasov, ale aj bohaté sprievodné informácie, aktuálne analýzy a reportáže, ktoré im ponúkne náš tím komentátorov a redaktorov,“ povedal riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. RTVS všade sa strká na keď boli majstrovstvá sveta v hokeji a teraz tiež keď je UEFA futbal ja som zvedavý nebudú mať pokutu dúfam že budú mať pokutu. Nemajú vysielače práva na telke a v rádio ako možné je to som zvedavý na to

  1. Rádio je iný subjekt tam sa práva inak predávajú a v rádiu to nikto iný vysielať nechce keď by to dávalo Fun radio tak by to vysielať nemohli

  2. Ak by mali pokutu, tak by si ju zaplatil aj ty zo svojho vrecka, keďže RTVS je platená zo štátnych peňazí (pre idiotov z našich daní). A ako tu píše Cunpely, rozhlasové práva sa nevzťahujú na televízne.

 2. 35 rokov je dlhá doba,ale dočkali sme sa…Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Tak počúvajte ďalej!
  Trochu odbočím, ale úroveň teletextu Slovenskej televízie /STV/ je najlepší dôkaz, kde sa nachádzame…

 3. Postará rtvs ziadny hokej ziadny fodbal Hanba takejto TV parazity vymeniť riaditeľa a vedenie…..

  1. Už keď, tak ten riaditeľ, ktorý je za toto zodpovedný tam už nie je. Ďalšia vec, kupovať športové práva za každú cenu nemá význam a zmysel.

  2. To napíše iba tupý idiot, pravdepodobne plochozemec, ktorý sa tomu rozumie ako hus do piva. Zbohom zdravý rozum.

 4. aky riaditel taka televizia. kto dosadil machaja? trnavsky psychopat

  1. Machaja dosadili na základe vypočutia poslanci NR. S počtom hlasom 89 (čo je o 10 viac ako súčasná vládna sebranka) jasne predčil Rezníka, ktorý dostal iba 26 hlasov. Machaj riadi chod televízie, nie nákup športových prenosov, bez ktorých Slováci bez problémov prežijú. Navyše ich každý aj tak uvidí na konkurenčnej TV a RTVS ešte ušetrí peniaze, ktoré môže investovať do iných projektov, napr. aj iných športových prenosov. Ešte nejaké stupídne otázky?

  2. Bobor,ty o com bluznis, chvalabohu RTVS konci,propaganda LGBTI + – komunity !!! 😀

  1. Dobrý vtip. Odporúčam nabudúce zapnúť túto stanicu, prv než sa verejne znemožníš.

Komentáre už nie sú povolené.