Reklama

Towercom získal povolenia na nové dokrývače, zlepší sa pokrytie druhého a verejnoprávneho multiplexu

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) na základe žiadostí spoločnosti Towercom, ktorá prevádzkuje u nás všetky štyri celoplošné multiplexy, povolil dva dokrývače pre verejnoprávny multiplex a jeden vysielač s jedným dokrývačom pre druhý multiplex. Informoval dnes o tom Regulačný úrad.

Povolené dokrývače: Zázrivá (32. kanál) s výkonom 30,9 W a Spišská Stará Ves (26. kanál) s výkonom 52,27 W budú slúžiť pre dokrytie obyvateľstva Slovenskej republiky signálom verejnoprávneho multiplexu.
Pokračovanie nižšie:

Povolený dokrývač Turňa nad Bodvou (27. kanál) s výkonom 50,2 W a vysielač Rimavská Sobota – Paláska (27. kanál) s výkonom 4 000 W budú súčasťou druhého multiplexu. Uvedené výkony sú maximálne výkony ERP v nulovej rovine. Povolenia nadobudli právoplatnosť 8.8.2014.

Súčasťou verejnoprávneho multiplexu sú programy Jednotka (MPEG-2/SD), Jednotka HD (MPEG-4/HD) a Dvojka (MPEG-2/SD). V druhom multiplexe vysielajú stanice Markíza (MPEG-2/SD), TA3 (MPEG-2/SD), Joj (MPEG-2/SD), Plus (MPEG-2/SD) a Doma (MPEG-2/SD).

Mohlo by vás ešte zaujímať