Reklama

Magio TV a DIGI TV majú spoločne 444 tisíc zákazníkov

Skupina Slovak Telekom zverejnila dnes svoje výsledky za prvý štvrťrok 2014. Celkové konsolidované výnosy dosiahli 196,9 milióna eur, čo je o 2,4 percentá viac ako v prvom štvrťroku 2013. Pod medziročný nárast sa podpisuje najmä rast dcérskych spoločností a výborné výsledky v ich oblastiach. Uviedla dnes spoločnosť v tlačovej správe.

Magio TV báza prekročila vo februári 2014 200 tisíc zákazníkov (IPTV a satelit) a do konca kvartálu sa ešte mierne zvýšila. Celá skupina Slovak Telekom mala k 31.3.2014 už 444 tisíc zákazníkov TV služieb. Presný počet zákazníkov DIGI TV skupina nezverejnila.

Výnosy vlaňajšej akvizície DIGI Slovakia dosiahli za prvé tri mesiace roka 2014 úroveň 6,7 milióna eur.

Výnosy spoločnosti PosAm zaznamenali medziročne najvyšší nárast: o 160%. Za prvé tri mesiace dosiahli 12,3 milióna eur, čo je vynikajúci štart a nadväzuje na úspešný rok 2013.

Výnosy spoločností Zoznam a Zoznam Mobile sa voči minulému roku zvýšili o tri percentá na 1,3 milióna eur.

Rok 2014 začíname s miernym nárastom výnosov v prvom kvartáli, čo je veľmi dobrý výsledok pre Skupinu Slovak Telekom. V klasickom biznise stále badať tradičný pokles kvôli regulácii či konkurenčným aktivitám, no nové oblasti majú silný potenciál. Mobilné dáta vyštartovali nahor, čo vidíme na priemernej hodnote ARPU (viac ako 36% podiel), ICT segmentu sa naďalej darí, digitálna TV Magio má nový míľnik: viac ako 200 tisíc zákazníkov. Vyzdvihol by som aj výkon dcérskych spoločností: Zoznam štartuje v on-line s miernym rastom, výborne výsledky majú PosAm i DIGI Slovakia. Skupina vďaka nim výborne odštartovala rok 2014“, bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Mohlo by vás ešte zaujímať