Reklama

23,5°E: Väčšina programov z platforiem CS LINK a Skylink zmenila názov providera na Skylink

Na satelitnej pozícii ASTRA 23,5 stupňov východne nastala malá úprava v udávaní providera v rámci niektorých programov v platformách Skylink a CS LINK. Donedávna bol udávaný provider CS LINK na českých programoch ako ČT, Prima, HBO, ako aj u všetkých programoch, ktoré boli výhradne len v platforme CS Link.
Pokračovanie nižšie:


Od dnes to už tak nie je. Provider CS LINK majú označenie iba dve české rádio stanice BeatM a Country rádio. Ostatné programy v rámci oboch platforiem Skylink a CS LINK na satelitnej pozícii ASTRA 23,5° východne sú udávané už pod providerom Skylink okrem nového transpondéra č.207, frekvencii 11 836 MHz na satelite ASTRA 3B kde majú všetky programy uvádzaného providera spoločnosť Towercom.

Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti TradeTec, ako pre náš portál SatelitnaTV.sk povedal, považuje túto zmenu za správnu aj keď ju neinicializoval. „Faktom je, že ich vysielateľom nie je a nikdy nebol ani CS Link ani Skylink. Z pohľadu ladenia prijímačov je určite praktické tam mať označenie providera uvedené. Skylink je praktickejšie – má viac zákazníkov.“

Mohlo by vás ešte zaujímať