Reklama

Dnes sa prelaďuje vysielač Snina – Magurica

V stredu 17. júla je naplánované ďalšie prelaďovanie terestriálnych vysielačov. Podľa už zverejneného harmonogramu má dnes prelaďovať Towercom vysielač Snina – Magurica. Konkrétne sa prelaďuje prvý a druhý celoplošný multiplex. Okrem toho by mali prebiehať aj práce na pripravovaní štvrtého multiplexu, ktorý šíri programy Plustelky.

V prípade prvého multiplexu ide o zmenu zo súčasného 57. na 23. kanál (490 MHz) a druhý multiplex sa prelaďuje z 59. na 37. kanál (602 MHz). Tretí multiplex zostáva bez zmeny, diváci ho tak budú môcť prijímať aj naďalej na 25. kanáli (506 MHz). V blízkej budúcnosti sa navyše počíta aj so spustením štvrtého multiplexu, ktorý by mal byť šírený na 22. kanáli (482 MHz).

Výkony vysielačov po preladení nám bohužiaľ RÚ zatiaľ neposkytol. V prípade, že sa tak stane, zverejníme ich v sekcii Vysielače.

Okrem zmeny kanálu bude tiež preklopený prvý multiplex zo staršej normy DVB-T na novšiu DVB-T2. Vďaka tomu získajú diváci navyše k doterajším programom rozhlasové stanice RTVS a TV Lux bude už v HD kvalite (HD/MPEG.-4).

Všetkým divákom, ktorí prijímajú programy z vysielača Snina – Magurica, odporúčame spustiť, na prijímacom zariadení, automatické ladenie, aby sa programy načítali z nových frekvencií. Ladiť však odporúčame až vo večerných hodinách, vzhľadom k tomu, že do cca 12:00 je naplánovaná odstávka všetkých vysielačov.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

 1. Odkiaľ beriete, že odstávka je do 20:00 hod., lebo tu majú uvedené, že makú odstávku do 12:00 hod.:

  plustelka.sk/odstavky-jul-2019/

 2. Regulačný úrad je financovaný zo štátnych financií a sú povinní poskytovať a zverejňovať informácie.

 3. Dobry den !

  Redakcia – na internetovej stranke ww.cezantenu.sk sa uvadzaju odstavky vysielačov pre preladenie ,
  ktore bude v Auguste .
  Tu pišu , ze odstavky su od 8: 00 – 20 : 00 hod , tak kde je pravda či od 00:00h od -12:00 hod .

  https://www.cezantenu.sk/august-odstavky/

  1. na tomto je krásne vidieť, že v Towertrolle nevie pravá ruka, čo robí ľavá, alebo zdvojené funkcie pre veci zbytočné,,,

  1. nechápem, prečo nejde všetko na max. skoordinovaný výkon 50 kW, tak ako v ČR ide všetko na max. 100 kW (okrem pár vysielačov, ktoré majú skoordinovaný nižší výkon). V ČR nemajú problém so signálom, ktorý ma 100 kW vyžiarenie a ešte v lepšej Horizontálnej polarizácii. Nechápem, čo robí RÚ.

Komentáre už nie sú povolené.