Reklama

Orange predstavuje TV Stick, zariadenie pre príjem TV na veľkých obrazovkách

Po tom, čo Orange predstavil v lete 2018 svoju vynovenú televíziu Orange TV, prináša teraz ďalšiu novinku, ktorá poteší najmä športových nadšencov. Operátor zaraďuje od zajtra 6. februára 2019 do svojej ponuky Orange TV Stick – zariadenie, vďaka ktorému môžu diváci sledovať športové kanály Orange Sport na veľkých obrazovkách a to kdekoľvek.
Pokračovanie nižšie:


Orange TV Stick si môže zakúpiť a využívať ktokoľvek, nie je teda určený iba pre súčasných klientov operátora. Ak chcú zákazníci získať toto nové zariadenie, nemusia sa navyše ani zmluvne viazať. Orange TV Stick je dostupný za štandardnú cenu 59 eur, pričom záujemcovia môžu využiť aj možnosť mesačných splátok bez navýšenia s akontáciou od 1 eura.

Po zakúpení zariadenia je potom ešte nutné si predplatiť kanál Orange Sport a to jednoducho pomocou SMS správy na jeden deň (3 €), týždeň (4 €), alebo rovno celý mesiac (6 €). Pokiaľ sa zákazník rozhodne urobiť aktiváciu priamo na predajni, zaplatí iba 4 €/mesiac.

Špeciálne darčekové balenie pre športových nadšencov
Pre milovníkov športových prenosov pripravil Orange aj limitovanú sériu darčekového balenia za zvýhodnenú cenu 69 eur. V rámci neho získajú okrem samotného zariadenia aj sezónny prístup, teda možnosť sledovať prémiovú stanicu Orange Sport s exkluzívnymi zápasmi Ligy majstrov až do konca prebiehajúcej sezóny (30. júna 2019).

Orange TV Stick ešte viac zlepšuje komfort sledovania našej internetovej televízie. Dosiahli sme tak nielen to, že ju môže pozerať prakticky ktokoľvek a kdekoľvek na Slovensku, ale navyše tak, ako je zvyknutý, čiže na veľkej TV obrazovke. Ocenia to najmä športoví fanúšikovia, ktorí si pomocou TV Sticku vedia prémiový obsah pozrieť doma, ale aj mimo svojej obývačky,“ vysvetľuje produktový manažér pre službu Orange TV spoločnosti Orange Slovensko, Jakub Tóth.

Na to, aby si záujemcovia mohli sledovať Orange Sport na veľkej obrazovke je potrebné:
– zariadenie Orange TV Stick
– stabilné internetové pripojenie cez Wi-Fi
– televízor s HDMI vstupom
– nainštalovaná aplikácia Orange TV Stick na smartfóne alebo tablete (vyžaduje zariadenie s operačným systémom Android 7 a vyššie či iOS 10 a vyššie),
– aktivovať balík Orange Sport

Orange TV Stick

Zákazníci môžu prostredníctvom Orange TV Sticku sledovať bohatý športový obsah stanice Orange Sport – zápasy najprestížnejšej futbalovej Ligy majstrov UEFA, špičkový hokej či domáci futbal i mnoho ďalších športových podujatí, ku ktorým od novej sezóny pribudnú ďalšie novinky. Prípadne ho môžu využiť aj na sledovanie ostatného obsahu vysielaného cez aplikáciu Orange TV.

Orange TV Stick prináša HD zážitok prakticky kdekoľvek. Jakub Tóth, produktový manažér zodpovedný za Orange TV, odpovedá na otázky týkajúce sa nového zariadenia Orange TV Stick.

Čo vás viedlo k uvedeniu Orange TV Sticku, na čo slúži a pre koho je zariadenie určené?
Keď sme spúšťali vynovenú Orange TV, cieľom bolo sprístupniť náš exkluzívny prémiový obsah a celkovo televíziu prakticky pre všetkých kdekoľvek na Slovensku. A Orange TV Stick je jej ďalším vylepšením – umožňuje sledovať TV obsah kdekoľvek a s maximálnym zážitkom – na veľkej obrazovke. Navyše, TV Stick je plne pripravený na 4K, takže zážitok bude čo nevidieť ešte lepší. Na sledovanie prostredníctvom TV Sticku stačí stabilné Wi-Fi pripojenie a do pár minút tak môžete pozerať Ligu majstrov na chate, u kamaráta či keď ste na cestách. Výhody si pritom môžu užívať aj tí, ktorí nie sú zákazníkmi Orangeu a nie je potrebné sa ani viazať – jednoducho stačí poslať SMSku, ktorou si predplatíte Orange Sport, „rozbehať“ TV Stick a môžete sledovať.

Aká je výhoda v porovnaní s tým, ak si nechám zrkadliť obrazovku svojho mobilu na televízor?
V prvom rade zrkadlenie obrazovky má viacero úskalí, Orange TV Stick prináša vyšší komfort, kvalitu obrazu (a prenosu dát) a lepšiu používateľskú skúsenosť a nekladie také nároky napríklad na kompatibilitu smartfónu a televízora. Streamovanie obsahu navyše prebieha mimo smartfónu, respektíve tabletu, a tak mu zbytočne nevybíja batériu a prenos sa nepreruší ani počas telefonického hovoru či vtedy, keď mobilné zariadenie opustí miestnosť.

Čo zákazník potrebuje, aby mohol Orange TV Stick využívať?
Zákazník potrebuje hlavne stabilné Wi-Fi pripojenie (samozrejme, teda internetové pripojenie), to je základ. V tomto prípade ním rozumieme bežné pripojenie, s ktorým vám ide dobre a bez sekania prehrať napríklad video na YouTube v HD kvalite. Potom bude aj Orange TV Stick fungovať bez problémov. A televízor, ku ktorému chcete TV Stick pripojiť, musí mať HDMI vstup, tým ale dnes disponuje už väčšina moderných televízorov.

Ako prebieha samotná inštalácia Orange TV Sticku? Zvládne to bežný používateľ?
Inštalácia nie je zložitá, priemerne zbehlý používateľ by ju mal zvládnuť bez problémov za niekoľko minút. Na začiatku je potrebné mobil alebo tablet s nainštalovanou aplikáciou Orange TV Stick spárovať so zariadením Orange TV Stick. Pomocou TV Sticku, zapojeného do HDMI konektora, potom obsah z aplikácie jednoducho premietnete na veľkú obrazovku a ovládate z aplikácie.

Aká je cena Orange TV Sticku?
Pripravili sme špeciálne darčekové balenie pre futbalových fanúšikov. V rámci neho za zvýhodnenú cenu 69 eur získajú samotný TV Stick aj so sezónnym prístupom k Orange Sportu. Až do konca prebiehajúcej futbalovej sezóny (30. júna 2019) tak budú mať prístup k tým najlepším zápasom Ligy majstrov a množstvu ďalších športových podujatí. Počet sezónnych balíkov je však limitovaný a je potrebné sa poponáhľať.

Ak teda mám Orange TV Stick a zakúpenú službu Orange TV Šport cez internet alebo predplatenú verziu Orange TV Šport cez SMS, zbalím zariadenie do kufra a napr. na chate ho pripojím k TV. Rozmýšľam správne? Bude mi to fungovať?
Presne tak. Prídete na chatu alebo si chcete vychutnať zápas u kamaráta doma. TV Stick zapojíte do televízora, pomocou aplikácie spárujete a pripojíte obe zariadenia na spoločnú Wi-Fi, následne si v aplikácii vyberiete, aký obsah chcete pozerať a necháte ho zobraziť na „veľkej“ TV. Takto si pozriete napríklad Ligu majstrov aj inde ako doma. TV Stick je skladný a ľahko prenosný, s obalom má sotva 10 centimetrov, takže v kufri vám veľa miesta nezaberie, a máte vždy so sebou svoj obľúbený šport. S ním získate aj praktickú krabičku na prenášanie zariadenia, v ktorej má každý komponent svoje bezpečné miesto.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Keďže píšu o Slovensku, bude to obmedzené mimo územia Slovenska, či bude možnosť sledovať aj v zahraničí?

 2. Haha bude im to k ničomu aj tak tým nezískajú a na Orange sa môže vykašľať Telekom má dosť športových staníc a myslím že Pomarančom došla trpezlivosť

  1. Pipo, LM ide aj cez Telekom. Akurat je tam rusky audio komentar 🙂

 3. ligu LM si pozriem aj bez pomaranča a jej super sk komentátorov pri ktorých je lepšie vypnúť zvuk

 4. to už po polroku od spustenia služby zdvihli cenu sms na deň stala 2€ a na mesiac 4€

  1. Nedám im ani cent budem verný telekomu ten mi dáva to čo treba LM sa da sledovať aj bes pomaranča

 5. Dá sa povedať,že ide o akúsi obdobu Telekom MagioGO boxu.Cena alebo podmienky sú takmer identické.MagioGO box je dlhodobo nedostupný.Podľa info linky Telekom,budú nové-vylepšené Go boxy/Stick/Dongle k dispozícii v marci 2019….

 6. Pomaranč šport neviem komu chýba. Ani zadarmo. UPC cez kábel to istí. Nechýba ani Liga majstroj s Afričanmi na ihrisku.

 7. No fuj a to mám kde strčiť ? Snáď nie do TV . Do odpadu s ním a hotovo!!!

 8. A ten prístroj nevedeli spraviť tak, aby sa pripojil na WiFi sám? Na čo k tomu aj tablet či mobil?

  „Streamovanie obsahu navyše prebieha mimo smartfónu, respektíve tabletu, a tak mu zbytočne nevybíja batériu a prenos sa nepreruší ani počas telefonického hovoru či vtedy, keď mobilné zariadenie opustí miestnosť.“
  Tak načo smartfón alebo tablet?
  „Pomocou TV Sticku, zapojeného do HDMI konektora, potom obsah z aplikácie jednoducho premietnete na veľkú obrazovku a ovládate z aplikácie.“
  To protirečí s predošlým trvdením!

  1. Mobilom to cele ovladas, pripojis na Wifi nastavis a aj prepinas programy.

  2. Tie tvrdenia si neprotirecia. Ono to asi funguje podobne ako napr. youtube cez chromecast (taka krabicka co pripojis do telky cez hdmi). Na mobile spustis youtube a ked mobil najde vo wifi sieti nejaky chromecast pripojeny k telke tak vies to video na youtube „preposlat“ z mobilu do toho chromecastu a pozerat na telke. A realne to video stahuje z netu priamo chromecast, na mobile to vies len vzdialene ovladat (pauznut, pretocit, prepnut na ine). Cize je tam nejake spojenie medzi mobilom a chromecastom, ale samotne data z youtube idu mimo mobil, priamo na chromecast.

  3. Obom odpovedajúcim: V jednej vete je napísané, že streamovanie ide mimo smartfónu, a v druhej, že obsah z aplikácie (ktorá je na smartfóne) sa premietne na veľkú obrazovku.
   Tak čo je pravda? Ide to mimo smartfónu, alebo predsa nejde ale sa z neho premietne do TV?
   Články treba písať tak, aby tomu rozumel nie iba autor.

  4. Stručne povedané, mobilom/tabletom to ovládaš namiesto bežného IR diaľkového ovládača, zvolíš si v ňom obsah (napríklad z EPG – nemyslí sa tým samotný obsah streamu, t. j. dáta – tie idú mimo smartfónu/tabletu) a pozeráš. Keby si s mobilom odišiel preč, obraz na TV stále pôjde, akurát to nebudeš vedieť ovládať.

Komentáre už nie sú povolené.