Reklama

Orange Infokanál s plnohodnotným vysielaním na satelite, šírený je voľne

Slovenský operátor Orange sprístupnil svoj infokanál už aj zákazníkom satelitnej služby. Doterajšiu promo slučku nahradil v posledných dňoch plnohodnotným vysielaním svojho infokanálu, ktorý môžu sledovať už dlhšie aj predplatitelia IPTV služby. Vysielanie promo kanálu je k dispozícii nekódovane (FTA) na družici Eutelsat 16A (16°E), pre príjem tak postačuje akýkoľvek digitálny satelitný prijímač s podporou DVB-S2 a formátu MPEG-4 (H.264). Nakoľko je stanica šírená voľne, dekódovacia karta, nie je potrebná.
Pokračovanie nižšie:


Počas našich testov prezentoval operátor na infokanále viaceré programy z ponuky, hlavne však prémiový balíček s kanálmi HBO a Cinemax, ktoré ako jediný satelitný operátor u nás, ponúka už v HD kvalite. Nechýbajú samozrejme aj upútavky na exkluzívny športový kanál Orange Sport, ktorý môžu sledovať diváci nielen prostredníctvom IPTV či satelitnej služby, ale aj cez internet.

Programová pozícia je k dispozícii na frekvencii 12 523 MHz, má názov „Orange Infokanal HD“ a to aj napriek tomu, že aktuálne vysiela iba v štandardnom rozlíšení (720×576) a s video bitrate v priemere 1 Mbps.

Technické parametre pre príjem Orange Infokanal HD :
Družica: Eutelsat 16A (16.0°E)
Frekvencia: 12523 MHz
Polarizácia: V
FEC: 2/3
SR: 10850
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK
Názov: Orange Infokanal HD
Provider:
Video formát: MPEG4
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: 1601
Audio PID: 1602
Audio stopy: 1602 slk (Mpeg)
PCR PID: 1601
PMT PID: 1600
TSID: 17021
ONID: 0366
SID: 2506
TXT: N/A
HbbTV: N/A
DVB a TXT titulky: N/A

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Tak hlavne obrazova kvalita je hnus a nie HD , ked som videl obraz na sportovom programe Orange sport a na obrazovke 65 palcov jedna velka machula, ked uz je to ich premiovy kanal mali by pouvazovat na zlepseni kvality !!!

  1. Obraz som nevidel, ale viem, ze nemaju dotiahnutych viacero veci do konca. Aspon co sa satelitu tyka.

 2. Člen rodiny má v novom byte optiku od Orange (v BA) a keď som videla ten obraz, v duchu som zaplakala. Mazanina. Nechce robiť reklamu Skylinku, ale obraz máme TOP z celej veľkej rodiny.

  1. Asi bude mať fakt SCART a ešte aj nastavený na CVBS mód. 😀

  2. Alebo cez RF modulátor, satelitné prijímače Openbox S3 Mini HD a Openbox S3 CI HD ho majú a dá sa nastaviť na niektorý z kanálov 21 až 69. kanál UHF.

  3. Zapájal jej to priamo technik z Orange, tak snáď nie. Ťahali jej do bytu op. kábel, obraz má naozaj horší ako my. Je to byt v Karlovej Vsi.

 3. niektorý technici tvrdia že je to jedno či scart alebo hdmi

 4. Co tu riesite ci to ma cez SCART. Proste Orange ma slaby datovy tok, preto tie mazanice.
  napr. OrangeSport HD ide cez satelit len v v cca. 4,5 Mbit/s co je velmi, velmi malo na sportove prenosy.

  1. cez sat zaleží čo vysielajú a či ide aj orangesport2( LM) u niektorých prenosov je tam aj okolo 10 Mbit/s

  2. 4,5 Mbps v AVC nie je až tak málo. Je to síce na dolnej hranici akceptovateľného, ale žiadna katastrofa. Ak má Pomaranč Sport mizerný obraz, dátovým tokom to nemusí byť.

Komentáre už nie sú povolené.