Reklama

Skylink sa dozvedel o predbežnom opatrení súdu ohľadom staníc TV Prima z internetových médií

Koncom minulého týždňa informovala česká televízia Prima, že uspela na súde v Prahe ohľadom neoprávneného šírenia jej programov Prima, Prima +1, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX a Prima KRIMI, ktoré môžu prijímať zákazníci satelitného operátora Skylink na Slovensku. Súd podľa televízie vydal predbežné opatrenie, na základe ktorého má Skylink na slovenských dekódovacích kartách, zablokovať všetky televízne stanice TV Prima.
Pokračovanie nižšie:


V piatok sme oslovili satelitného operátora, aby sa k téme vyjadril, prípadne zistili, aké kroky pripravuje. Podľa zástupcu M7 Group, ale Skylinku nebolo zatiaľ doručené žiadne rozhodnutie súdu ohľadom vypnutia kanálov TV Prima na slovenských kartách.

Žiadne rozhodnutie súdu nám nebolo doručené. Vieme o ňom len z internetových médií. Nedokážem preto toto rozhodnutie nijako komentovať. U právnych dokumentov záleží na každom slove, nemá zmysel vopred špekulovať,“ uviedol pre portál SatelitnáTV.sk Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá platformu Skylink vlastní. „Ak rozhodnutie súdu existuje, určite ho v najbližších dňoch dostaneme a budeme schopní reagovať,“ dodal Glisník.

TIP: Skylink nám vysvetlil, ako je to s českými kanálmi na Slovensku

V najbližších hodinách a dňoch tak uvidíme, ako bude Skylink postupovať. Pripomeňme, že celá táto kauza vznikla po tom, čo Skylink umožnil na všetkých svojich kartách aktivovať slovenskú aj českú ponuku balíka Digital.

K predbežnému opatreniu súdu, ktoré sa podarilo získať TV Prima už komentovala aj konkurenčná TV Nova. „Vítame rozhodnutie súdu, ktoré potvrdzuje naše právne stanovisko. Očakávame, že Skylink okamžite zastaví aj neoprávnené šírenie všetkých staníc TV Nova na Slovensku a TV Markíza v Českej republike. Vyhradzujeme si právo podniknúť právne kroky, aby sme zamedzili ďalšiemu neoprávnenému šíreniu staníc spoločnosti CME na Slovensku a v Českej republike,“ uviedla hovorkyňa TV Nova Jana Ondrejechová.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ak vipnu všetky české stanice tak sa neoplatí mať ani televízor lebo naše TV. sa nedajú pozerať

  1. RTVS v pohode – Tenis,TDF,MS,OH,dokumenty,seriály,krimi,historické,rozprávky,dokumenty,varenie,politika,zábavné,pre farmárov,folkloristov a pod.-každý si vyberie.Kto to nevidí je slepý a keď sa mu žiada pozerať podobný hnoj ako markíza a Joj v češtine(Nova,barandov,prima) tak si nezaslúži ani toto otvorenie očí.

  2. Jozef @

   Opravdu tě lituji že jsi tak ujetý z těch totálních českých nesledovatelných komerčních capin.

   Z českých základních sleduji výhradně jen ČT protože jinak vůbec o nic nepřicházím a dále ze základních Jednotku s Dvojkou od RTVS společně se stanicemi od Markízy a Jojky. Dále ještě moravskou regionálku TV Slovácko a moravskoslezskou TV Noe.

 2. bez prima cool,zoom,max sa vobec už neoplati baliček digital a zase zhanat iny sposob prijmu prečo im to stale vadi však budu mat z toho peniaze

 3. ešte že máme iptv od telekom tam je aspoň aký taký výber skylink sa už potom naozaj neoplatí už mat

  1. idú vám zdražovať balíčky – telekomáci to si budete určite pochvaľovať:)

 4. Keď vypnú české stanice mal by vrátiť skylink časť zaplateneho servisného poplatku svojim zákazníkom a nie ešte každý rok zvyšovať ceny

 5. oproti skylinku je to malé zdraženie a v balíku sa to stratí 🙂

 6. v rámci EÚ by mali byť obmedzenia na služby zrušené a nie vytvárané

 7. Nevidím prečo by mali v rámci EÚ platiť nejaké obmedzenia.Keď sa vo všetkom musíme prispôsobiť únii, prečo by sme mali obmedziť vysielanie.Sami diváci rozhodnú ktorú stanicu si zvolia a nie aby nám niekto nanútil čo budem sledovať.Kto je dobrý uspeje a kto nestojí za nič nech skončí.

  1. Pretože vysielacia licencia pre nejaký program s platnosťou pre 5-miliónové Slovensko bude stáť mnohonásobne menej, než s platnosťou pre takmer 500-miliónovú EÚ. A o cene rozhoduje držiteľ autorských práv, nie EÚ. Keby sa zaviedol nejaký predpis EÚ, že vysielacie práva pre jednotlivé štáty platia pre celú úniu, tak by ceny práv vystrelili do astronomických výšin (všetky by sa totiž predávali za cenu platnú pre celú EÚ) a telky v menších štátoch by skrachovali. Všetky do jednej. Okrem toho nechápete podstatu, súdruhovia. Tu vôbec nie je potrebné, aby vysielacie práva platili pre celú Európu. Skupiny, ktoré vlastnia televízie v SR a ČR majú práva (väčšinou) aj tak nakúpené pre oba tieto štáty, takže v tomto problém nie je – floskulu o porušovaní práv používajú telky len ako výhovorku. Tie skupiny jednoducho nechcú, aby si ich vlastné TV stanice navzájom konkurovali na rovnakom území a znižovali si navzájom sledovanosť, lebo tým im zákonite klesajú zisky z reklamy. Lebo povedzme taká Prima, keď vysiela na Slovensku české reklamy, nemá z toho žiaden príjem. Ale Jojka, ktorú vlastní rovnaký majiteľ, má kvôli Prime nižšiu sledovanosť a potom kvôli tomu menej zarobí na reklame. Dlhé roky vysielatelia tolerovali stav, keď operátori vrátane Skylinku u nás vysielali české TV stanice bez ich povolenia, ale príjmy z reklamy klesajú a televízie zmenili názor. Takže aj keby mali české stanice vysielacie práva pre celú EÚ, aj tak by u nás nechceli vysielať. A to platí aj opačne pre slovenské stanice v ČR. Uže vsjo paňjátna, tavárišči? 🙂

Komentáre už nie sú povolené.