Reklama

Plustelka čoskoro s novým boxom, ktorý podporuje kodek HEVC

Terestriálna platforma Plustelka bude už čoskoro ponúkať svojim zákazníkom nové set-top-boxy pod názvom Alma iHD, ktoré nahradia súčasné boxy Alma T300 HD. Oproti svojmu predchodcovi bude už nový box Plustelky podporovať konečne najnovší kodek H.265/HEVC. Opäť pôjde o bezkartové DVB-T2 prijímače so systémom Irdeto, do ktorých už nebude nutné vložiť dekódovaciu kartu.
Pokračovanie nižšie:


Okrem nového kodeku majú podporovať boxy Alma iHD už aj hybridné vysielanie HbbTV. To sa môže hodiť v budúcnosti, vzhľadom k tomu, že chce operátor ponúkať práve cez HbbTV archív vysielania. Pôjde však iba o HD boxy. Pre náročnejších zákazníkov operátora budú v ponuke aj naďalej bezkartové CAM moduly, prípadne samostatné dekódovacie karty Plustelka, ktoré môžu využívať vo vlastnom zariadení.

Maloobchodná cena nových boxov bude 65 € s DPH. Pôjde teda o približne rovnakú doporučenú cenu za ktorú sa predávali aj doterajšie boxy Alma T300 HD či ešte predtým Zircon T3000 HD.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. to znamena, ze aj zacnu vysielat v novom kodeku? co by znamenalo nielen viac kanalov, ale hlavne aj napr viac miesta na originalnu audio stopu (co je hlavny dovod, preco som si Plustelku este nekupil=odpor k ceskemu dabingu, hlavne tomu lacnemu napr na joj cinema)

 2. Ešte sa počká, kým starým ALMAM ubehne 2 ročná záruka, aby im to ľudia všetko nevracali a nežiadali späť peniaze a tak pôjde do nového kodeku… stratégia Jaj aj Ty…

 3. Prichádzajúca ponuka DVB-T2 H.265 v Plustelke- je ovplyvnená masívnym spustením DVB-T2 v ČR a jeho presahom na Slovensko.

 4. Ak sa začalo s predajom Almy ihd môže to znamenať že nové kanáli Plustelky pôjdu v jednom muxe v kodeku Hevc,hodil by sa na to muy1, zdá sa že rok 2018 bude pre Dvbt prelomový.

 5. A má to vôbec zmysel, kupovať tieto STB? Veď za 50-60 eur sa dá kúpiť combo DVB-T2 / C / S2 prijímač s podporou HEVC (Full HD) a UNI čítačkou (napr. Amiko Neo Combo SE, Mini Combo Extra, Amiko HD8265+… ). K tomu karta Plustelky za 15-19 eur, takže za porovnateľnú cenu má človek ďaleko univerzálnejšie a elegantnejšie riešenie, vhodné nielen pre Plustelku, ale aj pre ľubovoľného iného operátora (okrem Skylinku – tam treba prijímač s CI/CI+ slotom, napr. spomínané Amiko HD8265+ a dokúpiť CA modul)…

 6. este nemate vyriesene pokritie signalu vsetkych multiplexov a uz idete predavat nove ses-top-boxy ,preco vsetkych klamete

  1. A co ma byt ked idu predavat nove boxy, vlastne su uz v predaji od utorka . akurat tam bude novy kodek H265 HEVC ktory sa este nepouziva na SR ale prijimace mozu pouzivat na sledovanie dvb-t a kto ma moznost prijimu CR dvb-t2 moze pozerat aj CR progr.

 7. Pan Dr.B.Nutti čo tak Strong Str 2401 4K UHD Tunery DVB.T2+H265+DVB.S2+DVB.C za110e.

  1. Uviedol som len tie, ktoré majú spolu s kartou podobnú cenu, ako nový set-top box Plustelky. Ten Strong vyzerá papierovo dobre, ale stojí podstatne viac (s kartou fakticky dvojnásobok). A neviem, ako sa správa v praxi, či má kvalitný obraz, stabilný SW (s Androidmi v STB bývajú niekedy problémy, resp. skôr s drivermi), dosť citlivé tunery atď. Ale s podporou 4K to môže byť dobrý prístroj. Z combo boxov bežiacich na Androide a v porovnateľnej cene sú obstojné ešte Amiko 4K Combo (fakt nie som zamestnanec tej firmy 🙂 ) a Openbox AS4K alebo Formuler S Turbo, posledné 2 ale potrebujú externý USB DVB-T2 tuner. Z linuxových je to Formuler F4 Turbo Combo, ten ale nemá 4K podporu.

 8. V čase zavádzania DVB-T u nás ho zaviedli aj v Maďarsku a Poľsku. U nich v MPEG4. Od začiatku mali v DVB-T programy v HD rozlíšení a dnes je HD u nich štandardom. Riešenie je stále perspektívne a dlhú dobu nebudú musieť nič meniť. DVB-T tuner s H.264 dnes obsahuje každý televízor zakúpený v posledných piatich rokoch. Takže netreba žiadne set-top-boxy, len CAM a karta.
  Prečo sa na Slovensku (a v Čechách) vymýšľajú stále takéto nezmysly, ktoré zbytočne okrádajú občanov?

Komentáre už nie sú povolené.