Reklama

Plustelka čoskoro s novým boxom, ktorý podporuje kodek HEVC

Terestriálna platforma Plustelka bude už čoskoro ponúkať svojim zákazníkom nové set-top-boxy pod názvom Alma iHD, ktoré nahradia súčasné boxy Alma T300 HD. Oproti svojmu predchodcovi bude už nový box Plustelky podporovať konečne najnovší kodek H.265/HEVC. Opäť pôjde o bezkartové DVB-T2 prijímače so systémom Irdeto, do ktorých už nebude nutné vložiť dekódovaciu kartu.

Okrem nového kodeku majú podporovať boxy Alma iHD už aj hybridné vysielanie HbbTV. To sa môže hodiť v budúcnosti, vzhľadom k tomu, že chce operátor ponúkať práve cez HbbTV archív vysielania. Pôjde však iba o HD boxy. Pre náročnejších zákazníkov operátora budú v ponuke aj naďalej bezkartové CAM moduly, prípadne samostatné dekódovacie karty Plustelka, ktoré môžu využívať vo vlastnom zariadení.

Maloobchodná cena nových boxov bude 65 € s DPH. Pôjde teda o približne rovnakú doporučenú cenu za ktorú sa predávali aj doterajšie boxy Alma T300 HD či ešte predtým Zircon T3000 HD.

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

 1. to znamena, ze aj zacnu vysielat v novom kodeku? co by znamenalo nielen viac kanalov, ale hlavne aj napr viac miesta na originalnu audio stopu (co je hlavny dovod, preco som si Plustelku este nekupil=odpor k ceskemu dabingu, hlavne tomu lacnemu napr na joj cinema)

 2. Ešte sa počká, kým starým ALMAM ubehne 2 ročná záruka, aby im to ľudia všetko nevracali a nežiadali späť peniaze a tak pôjde do nového kodeku… stratégia Jaj aj Ty…

 3. Prichádzajúca ponuka DVB-T2 H.265 v Plustelke- je ovplyvnená masívnym spustením DVB-T2 v ČR a jeho presahom na Slovensko.

 4. Ak sa začalo s predajom Almy ihd môže to znamenať že nové kanáli Plustelky pôjdu v jednom muxe v kodeku Hevc,hodil by sa na to muy1, zdá sa že rok 2018 bude pre Dvbt prelomový.

 5. A má to vôbec zmysel, kupovať tieto STB? Veď za 50-60 eur sa dá kúpiť combo DVB-T2 / C / S2 prijímač s podporou HEVC (Full HD) a UNI čítačkou (napr. Amiko Neo Combo SE, Mini Combo Extra, Amiko HD8265+… ). K tomu karta Plustelky za 15-19 eur, takže za porovnateľnú cenu má človek ďaleko univerzálnejšie a elegantnejšie riešenie, vhodné nielen pre Plustelku, ale aj pre ľubovoľného iného operátora (okrem Skylinku – tam treba prijímač s CI/CI+ slotom, napr. spomínané Amiko HD8265+ a dokúpiť CA modul)…

 6. este nemate vyriesene pokritie signalu vsetkych multiplexov a uz idete predavat nove ses-top-boxy ,preco vsetkych klamete

  1. A co ma byt ked idu predavat nove boxy, vlastne su uz v predaji od utorka . akurat tam bude novy kodek H265 HEVC ktory sa este nepouziva na SR ale prijimace mozu pouzivat na sledovanie dvb-t a kto ma moznost prijimu CR dvb-t2 moze pozerat aj CR progr.

 7. Pan Dr.B.Nutti čo tak Strong Str 2401 4K UHD Tunery DVB.T2+H265+DVB.S2+DVB.C za110e.

  1. Uviedol som len tie, ktoré majú spolu s kartou podobnú cenu, ako nový set-top box Plustelky. Ten Strong vyzerá papierovo dobre, ale stojí podstatne viac (s kartou fakticky dvojnásobok). A neviem, ako sa správa v praxi, či má kvalitný obraz, stabilný SW (s Androidmi v STB bývajú niekedy problémy, resp. skôr s drivermi), dosť citlivé tunery atď. Ale s podporou 4K to môže byť dobrý prístroj. Z combo boxov bežiacich na Androide a v porovnateľnej cene sú obstojné ešte Amiko 4K Combo (fakt nie som zamestnanec tej firmy 🙂 ) a Openbox AS4K alebo Formuler S Turbo, posledné 2 ale potrebujú externý USB DVB-T2 tuner. Z linuxových je to Formuler F4 Turbo Combo, ten ale nemá 4K podporu.

 8. V čase zavádzania DVB-T u nás ho zaviedli aj v Maďarsku a Poľsku. U nich v MPEG4. Od začiatku mali v DVB-T programy v HD rozlíšení a dnes je HD u nich štandardom. Riešenie je stále perspektívne a dlhú dobu nebudú musieť nič meniť. DVB-T tuner s H.264 dnes obsahuje každý televízor zakúpený v posledných piatich rokoch. Takže netreba žiadne set-top-boxy, len CAM a karta.
  Prečo sa na Slovensku (a v Čechách) vymýšľajú stále takéto nezmysly, ktoré zbytočne okrádajú občanov?

Článok už nie je možné komentovať.