Reklama

SES aktualizovala termíny vypustenia satelitov SES-12 a SES-14

Spoločnosť SES v pondelok aktualizovala termíny a tiež upresnila informácie o nosných raketách pre štart satelitov SES-12 a SES-14. Na základe nových dohôd bude satelit SES-12 vynesený do vesmíru na rakete Falcon 9 spoločnosti SpaceX v prvom štvrťroku 2018. Tomuto štartu bude predchádzať ešte začiatkom roka 2018 vypustenie satelitu SES-14, avšak na rakete Ariane 5. Táto zmena umožní spoločnosti SES zlepšiť kvalitu a kontinuitu služieb pre svojich zákazníkov. Satelity SES-12 a SES-14 sú vybavené systémami elektrického pohonu pre umiestnenie na orbitálnu pozíciu. Obidva vstúpia do prevádzky približne po 4 až 6 mesiacoch od ich vypustenia do vesmíru.
Pokračovanie nižšie:


Satelit SES-14 z dielne Airbus Defense and Space bude umiestnený na orbitálnej pozícii 47,5°W. Disponuje kapacitou C-pásma, ktorou nahradí staršiu družicu NSS-806 a zabezpečí tak podporu pre káblovú časť služieb spoločnosti SES v Latinskej Amerike. V rámci Ku-pásma rozšíri satelitnú kapacitu NSS-806 o široké lúče a technológiu HTS, ktorými pokryje celú Ameriku a severoatlantický región. Bodové lúče Ku-pásma umožnia SES uspokojiť narastajúci dopyt v oblasti zabezpečenia služieb mobility v letectve a námorníctve, mobilného prenosu, širokopásmového prenosu, ako aj VSAT služieb pre korporátny a vládny sektor. Široké lúče Ku pásma budú využité na poskytovanie prenosu dátových a video služieb v Latinskej Amerike, Karibskej oblasti a Severnom Atlantiku. SES-14 okrem iného nesie aj kapacitu pre NASA – Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD).

SES-12 je doteraz najväčším satelitom, ktorý bol kedy vyrobený pre spoločnosť SES. Aj tento satelit pochádza z dielne Airbus Defense and Space a bude umiestnený na orbitálnej pozícii 95°E. Rozšíri možnosti spoločnosti SES v oblasti poskytovania služieb direct-to-home (DTH) vysielania, VSAT, mobility či HTS dátovej konektivity pre oblasť stredného východu a ázijsko-tichomorského regiónu, vrátane pokrytia rýchlo rastúcich trhov ako India a Indonézia. SES-12 nahradí satelit NSS-6 na jeho pozícii, ktorú bude zdieľať so satelitom SES-8. Satelit SES-12 je schopný naplniť požiadavky z rôznych oblastí využitia – od Cypru na západe až po Japonsko na východe, a od Ruska na severe až po Austráliu na juhu.

Mohlo by vás ešte zaujímať