Reklama

Športová televízia 213 bude na satelite aj v 4K, nekódovane

Družica Belintersat 1 (51,5°E) sa môže stať pre slovenských a českých satelitných divákov čoraz atraktívnejšia. Postará sa o to operátor Pantelio, ktorý má v pláne šíriť voľne slovenský športový kanál 213 v UHD kvalite. Pre jeho sledovanie nebude pritom potrebná žiadna dekódovacia karta či modul, ale iba 4K televízor so satelitným tunerom, respektíve satelitný prijímač s podporou tohto nového štandardu.
Pokračovanie nižšie:


Po spustení vysielania 213ky na satelite Belintersat 1 (51,5°E) bude televízia šírená z troch družíc. Už teraz ju môžu diváci prijímať v SD verzii na pozícii 0,8°W a v HD na 23,5°E.

V prípade UHD verzie však najskôr pôjde len o testovacie vysielanie. Divákom tak budú k dispozícii v 4K iba vybrané programy zo záznamu. „Priame prenosy zatiaľ v UHD robiť nebudeme,“ uviedla pre náš portál SatelitnáTV.sk Adriana Hosťovecká, riaditeľka pre marketing televízie 213. „Teraz ideme do obdobia, v ktorom kontrahujeme program na ďalšie vysielanie, keďže hlavná športová sezóna v domácich ligách zväčša už skončila. Podľa dohody a programovej štruktúry budeme vyberať záznamy, ktoré budeme ponúkať aj v UHD od novej športovej sezóny, čo je september – október. Priame prenosy v UHD plánujeme zaradiť do konca roka 2017,“ dodala.

Podľa dostupných informácií, má začať šíriť Pantelio vysielanie 213ky v UHD kvalite od 1. júla 2017. Technické parametre pre príjem zatiaľ nie sú známe.

TIP: Pantelio nebude ponúkať služby koncovým zákazníkom

Ultra HD ponúka divákom rozlíšenie obrazu 3840 × 2160, teda asi 8,3 milióna pixelov, čo je štyrikrát vyššie rozlíšenie ako súčasné Full HD.

Pantelio už teraz šíri voľne z družice Belintersat 1 (51,5°E) slovenské regionálne televízie ako TV Severka, TV Vega, TV ZEMPLÍN, TV RIMAVA, TV POVAŽIE, TV CENTRAL a TV Bratislava. Nie je vylúčené, že pribudnú aj ďalšie.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Cize cim vychodnejsia pozicia na orbite, tym vyssia technicka kvalita obrazu 😀 ale je to kazdopadne prekvapiva informacia.

  2. Ako magori.Na 4k na inej družici maju.Ešte kŕmia ďalšie dve a na DVBT Celoplošne kde je volná kapacita tak na to už nemajú resp.sa nedohodnú.Je vidieť že diváci cez anténu im sú tak ako Markíze ukradutý.Díky

    1. Ja myslím, že je to jasne v správe napísane: Postará sa o to operátor Pantelio, ktorý má v pláne šíriť voľne… Ak to v DVBT zacvaká TWC alebo AVIS, budú aj tam. 51,5E je taka nezaujímavá pozícia, že musia niečo spraviť aby zaujali a dostali sa do povedomia.

  3. Je to super a som moc rád, že konečne sa niečo deje aj čo sa týka 4K na našom trhu. 213 to pekne rozbalila a držím im moc palce. Snáď časom bude aj na dostupneších družiciach pre našincov, ale každopádne SUPER.

    1. tak,tak konečne niekto niečo a nepýta sa za čo ,držím palce

  4. 213 mala v nedeľu večer výpadok – celá obrazovka bola červená, ale logo bolo vpravo hore, a zvuk tak pískal alebo prerušovane šumel. Sledované cez satelit Astra 3B.

Komentáre už nie sú povolené.