Reklama

Pantelio nebude ponúkať služby koncovým zákazníkom

Satelitný operátor Pantelio, ktorý šíri televízne programy prostredníctvom družice Belintersat 1 (51,5°E), nebude ponúkať kódované programy priamo koncovým užívateľom na Slovensku a v Českej republike. Svoje služby chce ponúkať iba veľkoobchodne a teda ďalším operátorom. Tí budú môcť následne predávať satelitnú službu koncovým zákazníkom a to pod svojou vlastnou značkou.
Pokračovanie nižšie:


V praxi tak Pantelio poskytne službu všetkým operátorom v ktorej bude zahrnutá satelitná kapacita, uplink, celý systém a samozrejme aj potrebné dekódovacie zariadenie pre koncových zákazníkov. O balíčkoch ako aj cenách budú rozhodovať už samotní operátori. Podľa našich informácií, má Pantelio dostatok satelitnej kapacity na pridávanie aj ďalších programov, podľa požiadaviek. Všetko záleží len na operátoroch, ktorí si ale musia vybaviť potrebné povolenia a autorské práva s programermi.

Pantelio ponúkne operátorom a tí následne zákazníkom bezkartové CAM moduly s kódovacím systémom Panaccess (CAID: 4AFC), ktoré bude možné využívať ako v televízoroch so zabudovaným satelitným tunerom, tak aj v akomkoľvek satelitnom prijímači s podporou DVB-S2 a voľným CI+ slotom. Do modulu už tak nebude nutné vložiť dekódovaciu kartu, čip karty je už zabudovaný v samotnom module. S modulmi budú môcť získať koncoví užívatelia aj prístup k archívu a VOD službe a to vďaka HbbTV.

Nový operátor využíva na družici Belintersat 1 (51,5°E) aktuálne tri satelitné transpondéry s frekvenciami 11 290 MHz, 11 350 MHz a 11 410 MHz z ktorých vysiela 78 kanálov. Všetky sú šírené v kompresnom formáte MPEG-4 (H.264). Zaujímavosťou pre satelitných divákov je aj skutočnosť, že pre príjem postačuje iba satelitná parabola s priemerom 40 cm. Navyše sú z družice šírené voľne (FTA) aj niektoré slovenské regionálne televízie, ktoré nikde inde na satelitnom orbite nenájdeme.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. mmc
    12.05.2017 at 15:55 · Edit

    Na internete sa Pantelio prezentuje ako B2B provider, takže pôjde o niečo podobné.

  2. Niektoré boxy s tým vysokým SR ale majú problém.

Komentáre už nie sú povolené.