Reklama

Odštartovalo Rádio Aktual, Rocková republika vysiela v DAB+ a cez internet

V pondelok 15. mája odštartovala na Slovensku nová rozhlasová stanica pod názvom Rádio Aktual. Naladiť si ju môžu poslucháči na doterajších FM vysielačoch či cez družicu Astra 3B (23,5°E), na pozícii po rádiu Rocková Republika. Rockeri však o svoju obľúbenú stanicu neprišli, počúvať ju môžu aj naďalej cez internet a cez digitálne rozhlasové vysielanie DAB+ z vysielača Nitra – Zobor (horná stanica lanovky), na kanáli 11C (220.352 MHz).
Pokračovanie nižšie:


Rádio Aktual prináša každých 20 minút aktuálne správy, nechýbajú tiež zaujímavé rozhovory a informácie, ktoré rezonujú v spoločnosti. Šéfkou stanice je Tamara Valková.

Sme rádio, ktoré kladie dôraz na hovorené slovo, hovorené slovo je pre nás najdôležitejšie. Sme pre ľudí, ktorých zaujímajú informácie, dianie okolo nás, rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Budeme hovoriť na množstvo zaujímavých tém a keď chcete vedieť čo sa deje, je ideálne aby ste počúvali od rána do večera Rádio Aktual,“ povedal dnes vo vysielaní majiteľ stanice Martin Lengyel.

Technické parametre pre príjem Rádia Aktual:
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 12363 MHz
Polarizácia: V
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: Rockova republika (pozícia bude premenovaná)
Provider: Towercom
Kódovanie: FTA

PIDy:
Video PID: –
Audio PID: 5829
Audio stopy: 5829 slo (Mpeg)
PCR PID: 5829
PMT PID: 5819
TSID: 3234
ONID: 0003
SID: 4919

Kde si môžete Rádio Aktual naladiť cez FM vysielače?
Banská Bystrica: 88,6 MHz
Bratislava: 90,1 MHz, 92,6 MHz, 106,1 MHz
Čadca: 106,4 MHz
Dolný Kubín: 107,7 MHz
Košice: 107,7 MHz
Liptovský Mikuláš: 96,7 MHz
Martin: 106,3 MHz
Nitra: 104,1 MHz
Nové Mesto nad Váhom: 106,4 MHz
Poprad: 91,0 MHz
Prešov: 107,5 MHz
Prievidza: 106,4 MHz
Rožňava: 95,3 MHz
Ružomberok: 98,0 MHz
Spišská Nová Ves: 103,9 MHz
Trenčín: 95,0 MHz
Trnava: 106,2 MHz
Tvrdošín: 98,5 MHz
Žilina: 106,5 MHz

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. To mohlo mať názov Rádio sliepka FM – 24h bude kotkodákať vymývačky aj s reklamou. Majiteľ to zase strelí ako TA3 po odchode Dzurindu.

  1. Neskutočné množstvo breptov vo vysielaní a keď som počul Macka Uška tak som mal dosť, detto Pipiško

 2. Čudujem sa, že v DAB+ zostala Rocková republika, myslel som, že aj tam bude Aktual. Možno ju ale AVIS pridá a bude aj Rock aj Aktual.

 3. Milan,neboj sa,o nič si neprišiel,ja áno.Poslucháč Rockovej republiky.

 4. ockovu republiku mohli nechat len by sa doplnila o aktualne spravodajstvo to by som bral hned

 5. Vážení veď si nalejte čistého vína, RR bol brak zabalený v obale odpadkov!! Ten hudobný výber plný OLDIES sra-iek, to bolo jedno veľké trápenie a s rockom to malo pramálo spoločného! Starý dedovia čo tam vysielali, nám „diktovali“ tie ich odrhovačky zo 60-70 rokov, rocková hudba sa, ale odtvtedy radikálne zmenila! Už som to tu písal, ako spestrenie 1-2 oldies pesničky s gitarovým motívom do hodiny by boli fajn, ale takto si sami pílili konár pod sebou, čo priznal aj Lengyel.

  No a tá zostávajúca Anténa rock (nech sa moc nevytešuje, že sa zbavila konkurencie) by sa mala tiež prebrať z letargie, lebo týmto vzorcom ju bude nasledovať!

 6. tono:
  máš pravdu, lebo všetci starneme, lenže podaktorí ostavajú zabrzdení vo svojom pubertálnom veku či už názormi, vzdelaním, ale aj IQ. A čo je horšie, keď sa takáto BRZDA dostane do vedenia nejakého média (rozhlas, telka). Potom na nás non-stop chŕlia kraviny ako Eagles, Black Sabbath, Led Zeppelin, atď, ako keby to boli nejaké súčastné kapely s hitmi, ktoré sú v TOP 10 hitparádach po celom svete! Opakujem ako osvieženie v poho, ale nie si stavať dogmu na OLDIES odpade, kde v 70 rokoch gitara bola hlavný hudobný nástroj. Dnes to tak brzdám dáva potenciál nám tvrdiť že to bol rock, lebo tam kde je gitara to je zaručene rocková šleha, všakže.
  _
  Ja tiež nikoho nenamotávam, že (metallica, nirvana, guns n‘ roses atď) bola správna rocková hudba, lebo som na nej vyrastal, a že už po nej žiadna iná nebola.
  _
  Skús si naladiť demagogické rádio Bestfm, či ako sa to volá, dookola Elán, Gombitová, Dubasová, Ján Lehotský atď, všetko skrachované mikro hviezdičky komunistickej éry. Skús osloviť mladých od puberťákov až po maturantov či to počúvajú? Ťa vysmejú a takisto to bolo aj s RR, pár týpkov čo chcelo zasnene spominať na prvé „zásuny“ v 70.rokoch tak púšťalo ich „hity“ nám čo sme mladší. To si mali nechať na počúvanie u seba doma pri listovaní ČB fotiek v zažltnutých albumoch.

  1. Palo, problem je, ze sucasna mainstreamova hudba je nepocuvatelna, tak rockova ako aj popova.. ja uz preto radia min. 15r vobec nepocuvam, a nikdy som vlastne ani velmi nepocuval.. a naco, ked si mozem v PC alebo na stereu pustit album aky chcem a v akom zanri chcem ?

 7. Štyridsaťjednotka, i Tebe mladšie pokolenie povie: Zabrzdený a ešte Ťa poriadne vyrehocú…

 8. @FARIZEJ aka (fzj) to je dosť možné, ale asi vravíš z vlastnej skúsenosti, tak sa s nami podel o info, prečo sa z teba mladší rehocú?
  cha cha cha

  1. Spomenul si svoje vlastné meno, vlastne vlastnosť pri posudzovaní názorov druhých. 🙁
   Nik nemladne.

 9. @JJ Cale, obdivujem ťa, toľko rokov byť bez rádia, ono to je až také neprestaviteľné, ja osobne by som to nedal :))) ale z polovice máš pravdu, využívam Apple music, kde je všetko a keď viem, že ma čaká dlhšia cesta autom, hodim to do mobilu a potom cez carPlay vychutnávam počas jazdy, ale to rádio sa mi tam vždy pripletie.
  Doma sa snažím pár kúskov púštať už len z vinylu, čoby opozit konvertovanej hudby..

 10. Konečne rádio, kde sa niečo dozvieš a hlavne nemusím počúvať od rána do večera aj osemkrát otravného MUllera s jeho prekrásnymi piesňami.

Komentáre už nie sú povolené.