Zostanú kanály JOJ v satelitnej službe Voľná telka/Plustelka?

Už o niekoľko dní (31.12.2016) bude na družici Astra 3B (23,5°E) ukončená prevádzka celého DVB-S transpondera s frekvenciou 11 836 MHz, ktorý šíri v súčastnosti televízne programy v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-2) TA3, TV8, TV JOJ, PLUS, Markíza, TV Barrandov, STV1, STV2, Kino Barrandov ako aj rozhlasové stanice Jemné melódie (verzie Z,S,V), Rádio Lumen, Anténa Rock, Rádio 7 a Rocková republika. Zmeny sa však nedotknú len zákazníkov satelitného operátora Skylink, ale aj užívateľov dekódovacích kariet RTVS či Voľná telka/Plustelka.

Zatiaľ čo zákazníci Skylinku môžu preladiť na HD verzie všetkých uvedených programov, o osude staníc TV JOJ a Plus pre užívateľov Voľnej telky/Plustelky nie je ešte vôbec rozhodnuté.

Podľa neoficiálnych informácií, ktoré máme k dispozícii, aktuálne prebiehajú rokovania medzi TV JOJ a operátorom Towercom o zaradení HD verzií programov JOJ, WAU a Plus do ponuky Voľnej telky/Plustelky cez satelit. Do úvahy pripadá možnosť pripojenia kódovacích systémov Voľnej telky/Plustelky k HD verziám na družici Astra 3B (23,5°E) z transponderov 11 875 MHz a 11 973 MHz. Tie však šíri z vlastnej kapacity prevádzkovateľ platformy Skylink. Rokovania sú tak pre Towercom o to zložitejšie. Druhá možnosť je, že by programy šíril Towercom na vlastné náklady, podobne ako je tomu u ČT1 a ČT2 z 12 363 MHz, táto možnosť je však finančne náročnejšia a preto aj menej pravdepodobná.

Ak k dohode v najbližších dňoch nedôjde, môže stať, že užívatelia dekódovacích kariet a modulov Voľná telka/Plustelka od nového roku 2017 nebudú môcť ďalej sledovať programy skupiny TV JOJ cez satelit. Doteraz mali pritom ku všetkým programom prístup bez mesačných poplatkov.

Pripomeňme, že TA3 HD a TV8 HD vysielajú voľne (FTA) z frekvencie 12 363 MHz. Z rovnakého transpondera sú šírené aj oba HD programy verejnoprávnej RTVS spolu s rozhlasovými stanicami. Rocková republika bude ďalej pokračovať vo vysielaní z frekvencie 12 168 MHz.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • pre redakciu: Jemné Melódie už asi rok nie sú Melódie. Pred cca rokom to bolo premenované na: Rádio Jemné

  Zistite a napíšte aj to, či ÓČKO zostáva aj po novom roku v MPEG-2 na Astre…

  • Ocko ostava tak ako je, v priebehu roka to hodia do hd co uz asi na skylinku nikoho neprekvapi.

  • v mafre vymýšľajú asi toto: óčko ostáva na astre3, ale v mpeg4, na ušetrenej kapacite bude óčko gold a keď motyka vystrelí bude aj óčko(sk) … to viem od ľudí z mafry, ale nie až takých vysokých, aby to bolo na 100pro, sú to len pracovné návrhy

  • Ocko, TA3, CT24 …..a ine programy, kde sa Skylink prizivuje, by mali ziadat od Skylinku servisny poplatok!!!

   • My na Záhorí takéto problémy nemáma , chytáme 38 kanálov na dieťovú anténu ! Rakuske , dlovenské a české !!!!!! VšetkyBarrandovy , Primy , novy a čt všetky !!

 • Dnes som si zakupil dekodovaci modul na plus telku, zaplatil poplatok na platene programy . Idu mi len tie zakladne. Kdo poradi?

 • Zakladne su neplatene. Aktivacny kod som poslal SMS-kou,zaregistroval som sa cez internet,predplatil na pol roka. platene programy nejdu.

  • Ak ti ide ČT1, prepni napr. na JOJ Cinema HD a sprav cez zákaznícku zónu na webe obnovu kľúčov (refresh). Malo by to naskočiť do pár minút.

Tento článok už nie je možné komentovať