Reklama

Skylink upozorňuje na koniec SD vysielania ďalších českých a slovenských programov

Prevádzkovateľ satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, dnes informoval o ďalšom plánovanom ukončení satelitného vysielania piatich programov Českej Televízie, dvoch kanálov RTVS ako aj programov Nova a Prima v štandardnom rozlíšení (SD) na družici Astra 3B (23,5°E).
Pokračovanie nižšie:


V rámci plánovaného procesu zmeny formátu vysielania verejnoprávnych aj komerčných českých a slovenských televíznych staníc dôjde k ďalším významným zmenám.

15. 11. 2016 bude ukončené satelitné vysielanie piatich verejnoprávnych programov Českej Televízie – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT:D/art a dvoch komerčných televíznych staníc – Nova a Prima v štandardnom rozlíšení SD.

K ďalšiemu kroku by malo dôjsť 31. 12. 2016, na kedy je plánované ukončenie vysielania SD verzií všetkých slovenských verejnoprávnych a komerčných televíznych staníc.

Zákazníci Skylinku teda budú mať k dispozícii už len kvalitnejšiu HD verziu týchto programov. Zatiaľ čo parametre pre naladenie všetkých piatich HD programov Českej Televízie budú oznámené začiatkom novembra, programy Nova HD, Prima HD a HD verzie všetkých slovenských televíznych staníc môžete naladiť už teraz.

Frekvencia: 11 876 MHz, pol. H, FEC: 3/4, SR: 29900, DVB-S2/8PSK
Prima HD, Nova HD, Dajto HD, JOJ HD, JOJ Plus HD

Frekvencia: 11 973 MHz, pol. V., FEC: 2/3, SR: 29900, DVB-S2/8PSK
WAU HD

Frekvencia: 12 109 MHz, pol. H., FEC: 3/4, SR: 27500, DVB-S2/8PSK
Markíza HD, Doma HD

Frekvencia: 12 363 MHz, pol. V., FEC: 3/4, SR: 29500, DVB-S2/8PSK
STV 1 HD, STV 2 HD

Zákazníci, ktorí používajú satelitný HDTV prijímač s funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan), nemusia nič riešiť – všetky zmeny sa u nich vykonajú automaticky. Ručne ladiť programy si musia len užívatelia, ktorí vlastnia prijímače bez podpory funkcie FastScan.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s tým skúsenosti, dá sa na jeden konvertor (jedno pevné nasmerovanie paraboly) zachytiť aj signál z Thor 6 (0,8°W) aj Intelsat 10-02 (1°W) ? ? ?

 2. Počúvam denne nadávky na Skylink od dôchodcov , v minulosti ich obabrali , lebo im bolo sľúbené- že zadarmo , teraz im opäť je treba nové STB na HD , už sú z toho zúfalí , a kto im to všetko nainštaluje ????

 3. Je to zdieranie nazývať vysielanie s označením HD ako kvalitnejšie. Stačí, keď si porovnám ORF eins SD s RTVS HD.

 4. Uvidite za par rokou zas budeme meniť za nove satelitne prijimače môžno aj vymena kariet ty čo maju karty ICE, zas iba platiťa HD prijimače su citlivejšie na signal ked je zhoršenie počasia vypadava signal ako prve na HD kanaloch SD su stabilnejšie tie idu

  1. Lenže toto (ne)vypadávanie vôbec nesúvisí s problematikou SD/HD alebo MPEG2/4. Je to záležitosť použitia rôznych druhov modulácie v rámci normy DVB-S2.

  2. A tiez aj zalezitost footprintov jednotlivych transponderov, subjektivne to povazujem za najvyznamnejsiu pricinu.

 5. #mato: ak niekomu HCko „vypadava“ pocas zleho pocasia tak to neznamena, ze mame ostat v dobe kamennej ohladom vysielania s SDckami, tak ako to robi slavny Telekom, ktory sdcka pridava ako na pase a dokonca aj nelokalizovane, takze si moze svoje PR zalozit aspon na tom ze ma najviac programov :))))))))

  Ale vazne, ak je nejaky technicky problem s prijimanim HDciek pocas zleho pocasia, urcite v 21.storoci existuje na to nejaky postup, ako dany problem odstranit, a nie obhajovat nejake zastarale SD, tak kludne vymenme telky za stare, mozeme prejst na ciernobiely obraz a mono zvuk!!

  1. A čo tak vrátiť sa k rozhlasovému vysielaniu. Rozvíja sa fantázia, predstavivosti sa medze nekladú. Dnes som pozeral film s komentovaním pre nevidiacich. Zavrel som oči a veru stačila by aj stará crt TV. Načo si kaziť zrak a ešte za to aj platiť. Do neba volajúci nezmysel!

Komentáre už nie sú povolené.