Reklama

MusicBox prestal od septembra šíriť Šlágr TV

Slovenský hudobný kanál MusicBox prestal od 1. septembra šíriť vo svojom vysielaní program Šlágr. Po viac ako troch rokoch došlo zjavne k ukončeniu spolupráce medzi MusicBoxom a Šlágrom, dôvody však nie sú známe. Český kanál, ktorý sa zameriava na ľudové, country, ako aj folkové piesne s prvkami teleshoppingu, ukončil tak na Slovensku ďalší spôsob distribúcie. Pripomeňme, že program už nevysiela ani prostredníctvom miestnych DVB-T vysielačov operátora AVIS.
Pokračovanie nižšie:


MusicBox je prvá interaktívna hudobná televízia na Slovensku, ktorá vysiela klipy podľa výberu divákov. Program odštartoval oficiálne svoje vysielanie 2. decembra 2002, neskôr rozšíril svoju distribúciu do susednej Českej republiky. Voľné vysielanie bolo tiež dostupné niekoľko rokov aj na satelite Thor 6 (0,8°W). V máji 2013 ho do ponuky zaradila aj terestriálna platforma Plustelka, kde o pár mesiacov na to skončil a bol nahradený kanálom VH1. Dôvodom bola práve zmena vysielania, kedy sa v programe začal objavovať český Šlágr. Po tejto zmene ho postupne začali vyraďovať z ponúk aj ďalší operátori. Od roku 2013 boli k dispozícii dve verzie MusicBoxu, jedna šírila Šlágr a druhá si delila vysielanie s košickou regionálnou televíziou TV Naša.

TIP: Šlágr ukončil šírenie cez vybrané miestne DVB-T vysielače

V súčastnosti sa nachádza MusicBox len u vybraných IPTV operátorov, jedným z nich je aj ANTIK Telecom. Ten ponúka interaktívny hudobný kanál vo svojich platformách Tango TV, ANTIK TV GO, SmartTVBox a ANTIK Sat. V prípade satelitnej platformy je k dispozícii iba majiteľom najnovších hybridných boxov, keďže vysielanie je dostupné cez internet.

V čase písania tejto správy vysielal MusicBox klipy bez prerušenia, v spodnej časti obrazovky neponúkal ani zoznam klipov a SMS hlasovanie tiež nefungovalo. Od 17. hodiny do približne 21. hodiny je dostupná na programovej pozícii košická TV Naša.

Šlágr TV môžu sledovať diváci u vybraných káblových, IPTV, ako aj satelitných operátorov. Program vysiela aj nekódovane prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E).

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Ako je to možné, že v digi či mágiu šlager cez musicbox ide?

Komentáre už nie sú povolené.