Reklama

Maďarské programy z družice Eutelsat 9B je možné prijímať už len s kartami MTVA

Maďarský verejnoprávny vysielateľ MTVA dnes odpojil na svojich programoch M1 HD, M2 HD, M3, Duna HD, M4 Sport HD a Duna World SD, ktoré sú šírené na družici Eutelsat 9B (9°E), frekvencii 11 958 MHz, kódovacie systémy Irdeto (0624) a Conax (0BAA) platformy AustriaSat Magyarország. Pripomeňme, že AustriaSat Magyarország ukončila svoje pôsobenie u našich južných susedov koncom apríla 2016. Prevádzkovateľom bola luxemburská spoločnosť M7 Group, ktorá u nás stojí za platformou Skylink.
Pokračovanie nižšie:


Televízne kanály verejnoprávneho vysielateľa MTVA tak už nie je možné prijímať so žiadnou dekódovacou kartou od AustriaSat Magyarország vrátane Hello HD či Olcsó TV. K programom zostal pripojený už len kódovací systém Conax (0B1D), ktorý využívajú dekódovacie karty MTVA. Tie umožňujú bezplatný a neobmedzený prístup k programom M1 HD, M2 HD, Duna HD, M4 Sport HD a Duna World SD.

Cena dekódovacej karty MTVA je 7 000 forintov (22,2 €). Navyše za príplatok 4 000 forintov (12,7 €) je možné na tri roky získať aj prístup k programu M3. Kartu môžu využívať po zaregistrovaní iba občania Maďarska, vlastníkom karty je stále MTVA.

Väčšina maďarských programov z družice Eutelsat 9B (9°E) je kódovaná len čiastočne, vzhľadom k tomu, že verejnoprávny vysielateľ umožňuje príjem aj divákom zo zahraničia. Z toho dôvodu vznikli pozície programov s označením „Europa“, na ktorých sú vysielané výlučne programy na ktoré má MTVA vysielacie práva aj mimo územia Maďarska.

Technické parametre pre príjem programov MTVA:
Družica: Eutelsat 9B (9°E)
Frekvencia: 11 958 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 2/3
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: MTVA
Kódovanie: Conax (0B1D)

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

Komentáre už nie sú povolené.