RTVS pripravila aj tento rok špeciálne vysielanie k prvému aprílu

Prvoaprílové vysielanie má v RTVS už svoju tradíciu. Po počítaní ovečiek a slimačích pretekoch prinesie verejnoprávny vysielateľ historicky prvý priamy prenos z ultramaratónskeho behu pod názvom Ultralanovka. Beh organizuje skupina horských ultra bežcov, ktorá finančne podporuje detský mobilný hospic n.o. PLAMIENOK.

Našim cieľom je upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku a nebojíme sa pracovať s ľudsky najťaživejšou témou, témou predčasnej smrti dieťaťa. Našim projektom chceme zažať svoj Plamienok v tejto tme spôsobom, ktorý je nám vlastný a ktorému rozumieme,“ povedal organizátor ultrabehu Martin Urbaník.

Možnosť pripojiť sa dávajú všetkým, a to práve na truc osudu, v deň bláznov. V posledných minútach pred polnocou, pred začiatkom dňa 1. apríla sa zíde skupina ultra bežcov pri hornej stanici lanovky na bratislavskej Kolibe, aby s úderom polnoci vyrazila na 3 km lesný okruh s náročným stúpaním priamo popod lanovku. Každý z ultra bežcov sa v nasledujúcich 24 hodinách pokúsi tento okruh absolvovať toľkokrát, koľko len bude vládať. Celý štartový poplatok bežcov je súčasťou finančnej zbierky pre n.o. Plamienok.

Nápad sa rozhodla podporiť aj RTVS, a to historicky prvým priamym prenosom z ultramaratónskeho podujatia, ktorý bude doplnený maratónom humoru. Osemhodinový priamy prenos budú z improvizovaného štúdia priamo z miesta behu komentovať Tomáš Hudák a Stano Staško, známi z relácie RTVS Od veci, ktorých doplnia humorista a stand-up komik Samo Trnka a Denis Bohumil Schvarcz z portálu Tak určiteee. Na trať chcú vyslať aj svojho zástupcu, jeho meno však prezradia až po štarte.

Komentovať osem hodín vkuse live prenos je úplne šialenstvo, a kedy, ak nie na 1. apríla to má zmysel. Navyše, ak tým môžeme poukázať na veľmi vážnu vec a pomôcť tým, ktorí potrebujú našu pomoc. Ak pre tieto deti dokážu bežci zvládnuť 24 hodín, my tých osem musíme dať,“ povedal Tomáš Hudák.

Moho by Vás ešte zaujímať

K článku je zatiaľ iba jeden komentár. Pridajte tiež svoj názor.

  • Pozeral som na priami prenos do 03.15 hod mam tam kolegu Jara Kovaca . Mate odomna uznanie a hlavne bezci.Kde moze ziskat aktualne vysledky /

Tento článok už nie je možné komentovať