Skylink testuje program TV Oranje

Luxemburská spoločnosť M7 Group už niekoľko dní testuje holandský program TV Oranje, v štandardnom rozlíšení (SD/MPEG-4), na družici Astra 3B (23,5°E) z frekvencii 12 109 MHz. Jedná sa o satelitný transpondér, ktorý operátor využíva na šírenie programov pre zákazníkov Skylinku na Slovensku a v Českej republike.

K TV Oranje je pripojený aj kódovací systém Irdeto (CAID: 0624), ktorý využívajú dekódovacie karty Skylink. Počas písania tejto správy bola stanica sprístupnená aj na Irdeto kartách Skylink a ICE kartách v režime Irdeto. Zákazníci, ktorí využívajú ICE kartu a nemajú dekóder Irdeto (satelitný prijímač prípadne CAM modul), tak k programu prístup nemajú, keďže kódovací systém s CAID 0D96 k programu pripojený nie.

TV Oranje je holandský hudobný kanál so zameraním na holandských interpretov. Oficiálne je k dispozícii v satelitných platformách CanalDigitaal a TV Vlaanderen, ktoré prevádzkuje M7 Group ako aj u vybraných káblových operátorov v Holandsku.

Zákazníci satelitného operátora Skylink majú k programu prístup už od balíčka DIGITAL. Jedná sa však len o testy, oficiálne nie je stanica v ponuke.

Technické parametre pre príjem TV Oranje:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 109 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno
Názov: TV Oranje
Provider: M7 Group

Keďže TV Oranje nie je oficiálne v ponuke, nenachádza sa ani v zozname FastScan, ktorý využívajú satelitné prijímače s certifikátom Skylink Ready. Je ho teda nutné v prípade záujmu naladiť manuálne.

TV Oranje-112016-1128

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Zdravím – mám ICE kartu a prijímač CryptoBox 652HD Combo a u mňa to ani po manuálnom naladení nejde

  • Veď to tam máš napísané: Zákazníci, ktorí využívajú ICE kartu a nemajú dekóder Irdeto (satelitný prijímač prípadne CAM modul), tak k programu prístup nemajú, keďže kódovací systém s CAID 0D96 k programu pripojený nie.

  • Ide to pekne aj na cyptoboxoch, ale musis si prepnut citacku kariet na irdeto. Co ti zobrazuje v menu pri karte, Cryptoworks?

  • Paráda a už mi to bez problémov ide, stačilo prepnúť čítačku kariet na irdeto. fajnsmeker – dík za poradenie.

  • Hej zobudte sa,aka parada?To že pridali další odpadovy program,a že za jeho širenie neplatia ani cent.Zadara by pridali aj tv ISLAM.Slizlink už nehľadí na kvalitu ale na kvantitu.Tí chrchlavy z M7 nehladia na diváka ale ako si namastiť vrecká.Ved sa im to vypomstí!A už to začalo,za minulí rok stratili 100000 zakaznikov.Len tak daľej Slizáci.

  • Peter: Odkial mas info, ze Skylink minuly rok stratil 100k zakaznikov? (Nie ze by som im to neprial, mozno by im konecne doslo, ze si nemozu robit z klientov fackovacich panakov… )

  • Ale ved je na 4411 na fast scan
    Je tam aj bez ladenia.

  • Nutty,sam Glisnik zo skylinku to potvrdil.ešte pred dvoma dnami to bolo na parabola.cz Bolo na to okolo 300 komentarov od ludi/kydali večšinov na skylink/,a potom to zahadne zmizlo.

Tento článok už nie je možné komentovať