Reklama

Aplikácia Zelená vlna RTVS je dostupná už aj pre Windows Phone

Verejnoprávna RTVS sprístupnila v týchto dňoch svoju mobilnú aplikáciu s dopravným servisom Zelená vlna RTVS už aj pre mobilné zariadenia ktoré využívajú operačný systém Windows Phone. Aplikácia s dopravným spravodajstvom RTVS je tak dostupná už pre všetky mobilné platformy.
Pokračovanie nižšie:


Autorom verzie pre mobilné zariadenia s Windows Phone je Martin Bojnanský, sú v nej dostupné všetky funkcie a nastavenia, na ktoré sú zvyknutí aj používatelia so systémom Android či iOS – aktuálne dopravné udalosti a železničné priecestia, zábery kamier z cestnej premávky, posledná odvysielaná Zelená vlna RTVS v zvukovej podobe a nahlasovanie dopravných udalostí. Verím, že sme pre používateľov s Windows Phone pripravili pekný vianočný darček a že im uľahčíme náročné presuny v hustej predvianočnej premávke,“ povedal šéf dopravného spravodajstva Zelená vlna RTVS Ľuboš Kasala.

Mobilnú aplikáciu Zelená vlna RTVS pre platformy iOS a Android RTVS spoločne so Slovanetom predstavila pred vyše rokom na nitrianskom Autosalóne. Za uplynulý rok si ju stiahlo až 64-tisíc používateľov (Android 43 – tisíc, iOS – 21 tisíc), vďaka čomu sa aplikácia stala jednou z najpopulárnejších mobilných aplikácií z portfólia RTVS. V uplynulom mesiaci použilo aplikáciu priemerne 15-tisíc ľudí a zaznamenala takmer 6-tisíc unikátnych používateľov.

Sme radi, že si mobilná aplikácia Zelená vlna RTVS našla svoju širokú používateľskú základňu a bude dostupná na všetkých dôležitých mobilných platformách. Začiatkom roka 2016 do aplikácie pridáme ďalšie dopravné kamery a nové štatistické funkcie: počet vozidiel a ich druhovú identifikáciu (automobil, motocykel, nákladné auto a pod.),“ uviedol Ján Michlík, manažér pre stratégiu spoločnosti Slovanet, s ktorou RTVS pri vývoji a prevádzke aplikácie spolupracuje.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentár

Komentáre už nie sú povolené.