Reklama

Telekom mení parametre niektorých programov na satelite, testuje Sport2 HD

Po pridaní prvého programu českej televízie vo vysokom rozlíšení – ČT1 HD do ponuky Magio Sat a Novej DIGI TV, mení Slovak Telekom ešte aj technické parametre kanálov Film+ HU, RTL+ HU, RTL2 HU, Film+ CZE, Megamax, duck TV a TA3. Všetky budú po novom dostupné zákazníkom zo satelitnej kapacity konkurenčnej UPC DTH, ktorá na území Slovenska a Česka prevádzkuje platformu freeSAT. Obaja operátori sa tak podelia o náklady za distribúciu, čím môžu ušetriť na nákladoch.

Zmena parametrov sa nijak nedotkne zákazníkov, keďže dodávané boxy si aktualizujú programový raster automaticky. „Na platforme sa menia technické parametre niektorých kanálov, čo však nemá dopad na koncového používateľa,“ uviedol v oficiálnom stanovisku pre náš portál SatelitnáTV.sk Michal Korec zo spoločnosti Slovak Telekom.

Okrem vyššie spomínaných zmien sa tiež na satelite Thor 6 (0,8°W), frekvencii 12 034 MHz, objavila programová pozícia Sport2 HD (SVT). Jedná sa o technické testy populárneho športového kanálu vo vysokom rozlíšení pre Slovak Telekom. Je preto viac ako pravdepodobné, že sa práve tento program objaví v ponuke Magio Sat už v najbližšej dobe. Oficiálne sa však zatiaľ k testom spoločnosť nevyjadrila.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Komentáre

  1. A Čo na Novej DIGI aj ja Chcem Sport 2 HD v balíku MAXI

  2. Jedna firma a na novej Digi este nie je Sport2HD.Kde je chyba?Dufam že čoskoro bude.

Komentáre už nie sú povolené.