Voľná telka znižuje cenu dekódovacej karty, programy cez satelit už fungujú na všetkých zariadeniach

Towercom dnes sprístupnil programy Voľnej telky na satelite Astra 3B (23,5°E) už na všetkých doterajších zariadeniach Plustelky. Majitelia dekódovacích kariet Plustelka, ako aj bezkartových modulov Plustelka môžu tak bez poplatkov prijímať vybrané kódované programy nielen z DVB-T, ale aj cez satelit.

Okrem sprístupnenia programov cez satelit došlo aj k zníženiu doporučenej maloobchodnej ceny samostatnej dekódovacej karty Irdeto Plustelka/Voľná telka z pôvodných 29,9 € na 19,9 €. Bezkartové moduly Plustelka Smit a Plustelka Strong zostávajú v predaji za doterajšiu cenu 39,9 € s DPH. V cene zariadenia je zahrnuté aj mesačné predplatné plateného balíčka Plustelky, to sa počíta od registrácii zariadenia.

Podrobnejšie informácie o príjme programov Voľnej telky zo satelitu si môžete prečítať v našom špeciálnom článku.

Leták Voľná telka cez satelit.

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

 • 19 evri??? 6 programov??? To ako si mozu napisat ze poskytuju LUX, Osem, Slager atd??? Ved oni s tym nemaju nic spolocne!!!! Su to FTA! Banda jedna nenazrana, ze znizili cenu karty… ktora umoznuje „nikto nevie dokedy“ prijimat programy bezplatne… „piszkos banda“ Tfuj

 • Ha by si sa cudoval. Vacsinu SK programov na Astru distribuuje prave Towercom.

 • Slovač bude nadávať aj kedy tu kartu dali zadarmo. Kedysi SlovakLink mal 3 programy a karta koštovala 4 litre.

 • Chcem sa opytat redakcie, ci ta karta dekoduje aj programy CT v dvb-t Mux4?

  • @Jozef
   Áno, bližšie informácie nájdete na tomto odkaze: http://www.satelitnatv.sk/2015/07/vsetko-co-potrebuje-vediet-o-satelitnej-platforme-volna-telka-nechybaju-ani-nase-skusenosti-s-prijmom/

 • Ponuka sice o ničom ,ale úsilie nerozvíjať DVB-T /pozemné digitálne vysielanie / zdarne nepoľavuje. A to som sníval o DVB-T2. Ludo zo Senca

 • @klasa: akých 6 programov???? Na sate je síce IBA 6 programov, ale ďalších 11 (alebo koľko) ich je v DVB-T…. Jedna karta pre DVB-T a DVB-S….

 • Zle počítate. Na satelite je ich viac. Takže pekne po poriadku čo je možné sledovať:

  s kartou
  Jednotka, Jednotka HD, Dvojka, Dvojka HD, TV JOJ, JOJ Plus a Wau

  + bez karty
  TA3, TV Lux, Šlágr TV, ČT24, Óčko, TV 8, TV NOE, regionálnitelevize.cz, Relax Pohoda, Rebel a TV Regina.

  ak má niekto aj DVB-T + ešte ČT1, ČT2, Senzi…

 • Ako tak pozerám -prečo nedali túto ponuku na Gratis-kartu RTVS.Veď to všetko aj tak riadi Towercom.Dal by som tam CT1,CT2,a ak dobre viem to všetko aj tak má rovnaký druh kodovania.
  Inač -koncesionársky poplatok sa vyberá pre verejno-právnu televíziu.
  Pozor ten poplatok je neoprávnený.Dovod–Koncesiu platí ten kto vysela a nie
  ten kto prijíma ! ! !-Blud ešte ani PARLAMENT-nespozoroval.Slovač plať!
  A prečo ak už tak- tomu dali názov KONCESIONARSKY ???Čudná zahada.

 • Ak sa vyluči SD vysilanie u RTVS a to urobí aj Markíza,JOJ apod.načo sa vydáva na dočasné obdobie karta RTVS ?Keď pojde len HD ?Tu Towercom stratí možnosť keď mieni ísť v SD kvalite-či nie ?? A ešte kupujte si či chcete či nie HD prijímače.Veď to nerobia ani štáty kde su občania lepšie finančne na tom.Tam idu aj v SD aj v HD kvalite.Dokonca ustupili od HD a idú len 720p. a nie 1080 .Predbiehame a nevieme sami čo chceme.Ale na Slovensku sa niet čomu čudovať.

 • Ak sa vyluči SD vysilanie u RTVS a to urobí aj Markíza,JOJ apod.načo sa vydáva na dočasné obdobie karta RTVS ?Keď pojde len HD ?Tu Towercom stratí možnosť keď mieni ísť v SD kvalite-či nie ?? A ešte kupujte si či chcete či nie HD prijímače.Veď to nerobia ani štáty kde su občania lepšie finančne na tom.Tam idu aj v SD aj v HD kvalite.Dokonca ustupili od HD a idú len 720p. a nie 1080 .Predbiehame a nevieme sami čo chceme.Ale na Slovensku sa niet čomu čudovať.
  V EU by malo platit aj satelitné nebo nech je spoločne a volne.

 • Tato nova sat. platforma neznamena ziadny prinos. Karta za dvacku ponuka to, co uz je v DVB-T multiplexoch a na Astre 23,5E davno FTA, plus k tomu CT1, CT2 v MUX4 a ako bonus STV1 a 2 v HD a moznost priplatit si za ostatne programy Plustelky, co nie je zas tak vela. Bez mesacnych poplatkov teda zakaznik vlastne ziskava len 2 programy a 2 HD verzie programov navyse k tomu, co uz aj tak mal predtym (aj to nie celkom, kedze STV HD je aj v DVB-T, ale tam prehadzuju obsah oboch STV-ciek). A aj tie CT-cky ma len vtedy, ak je v pokryti MUX4. Keby v programovej ponuke boli CT1, CT2 z Astry 23,5E, Markiza, Doma a predovsetkym Dajto bez mesacneho poplatku, ponuka by uz zacala byt zaujimava. Takto nie je, a uz vobec nie s vidinou zavedenia nejakeho „servisneho poplatku“ ci mozneho zaniku sluzby v blizkej buducnosti (napr. v suvislosti s koncom SD vysielania od r. 2017). 20 eur na rok a pol za taketo nic by bola zbytocna investicia. Nevraviac o nakladoch na CA modul ci parabolu, LNB a sat. prijimac pre tych, co tieto bebechy este nemaju.

Tento článok už nie je možné komentovať