Dokumentárno-detský kanál Barrandov Plus spustí svoje vysielanie 16. mája

V Česku obohatí mediálny trh od 16. mája 2015 nový televízny kanál s názvom Barrandov Plus. Vo svojom vysielaní sa má zamerať na dokumentárne a detské programy.

Stanicu budú môcť naladiť od začiatku vysielania českí diváci v rámci tretieho celoplošného multiplexu, ktorý prevádzkuje spoločnosť Czech Digital Group (CDG), dcérska spoločnosť Českých Rádiokomunikacií. Multiplex pokrýva takmer 96 % obyvateľov Českej republiky, vysielajú v ňom programy ako Kino Barrandov, Prima Love, Prima Zoom, hudobné Óčko, Óčko Gold, Šlágr či kombinovaný program ČT :D/Art Českej televízie.

Prevádzkovateľom novej stanice bude spoločnosť Barrandov Televizní Studio, ktorá už má aktuálne vo svojom portfóliu kanály TV Barrandov a Kino Barrandov. Posledne menovaný odštartoval 18. apríla tohto roku.

Rodina kanálov Barrandov sa ešte tento rok rozšíri aj o štvrtý kanál – Barrandov Muzika. Ako názov napovedá, bude sa jednať o hudobný kanál. Dátum štartu však ešte nebol zverejnený.

barrandov_kanaly
Foto: TV Barrandov

Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Jedno nepochopím. Prečo česi vedia natrieskať do muxov osem kanálov a u nás Towercom len päť?

  • Na Slovensku nieje čo natrieskať do multiplexov. Prečo? Tak napríklad: začala nám vysielať prvá slovenská detská stanica RIK-ktorá ide bohužiaľ cez satelit a navyše kódovaná=sledovanosť 0,01%…..

  • Ja len dúfam,že po štarte B-Plusky nestiahnu z TV Barrandov obľúbené detské pásmo Animáček.

  • U nás to nikdy nebude ako v ČR. Jednoducho to nejde. Sme malý trh. Keď som sa naposledy rozprával s jedným poliakom a bavili sme sa o cenách tak som nakoniec zistil že u nich je možné si predplatiť HBO od približne 3 eur na miesiac. U nás je to od 9 eur. DVB-T? Na to sa všetci vysrali pri prechode na digital lebo si dali Skylink že je zadarmo. No a dopadlo to tak ako dopadlo. Teraz si zase aspoň teda starší ľudia davajú naspäť anténu. Lebo 34 eur na rok je už dosť.

  • Nielen starší ale aj skromnejší nemajú satelit. Stačí DVB-T. 19 slovenských programov aj s miestnymi úplne postačuje.

  • iko: Aj Towercom technicky vie natrieskat viac nez 5 kanalov do multiplexu, napr. v MUX 4 ich je 11, nedavno ich bolo 12 (kompresia MPEG4). Ale uctuju si nehorazne poplatky, tak sa im tam nikto nehrnie, najnovsie konci aj Dajto. V tom je cokel zakopany.

Tento článok už nie je možné komentovať