Štartuje RiK, prvý slovenský detský kanál

Na slovenskom mediálnom trhu dnes 1. januára 2015 štartuje vôbec prvý slovenský detský kanál s názvom RiK. Stanica bude od začiatku svojho vysielania dostupná pre zákazníkov satelitnej platformy Skylink, ako aj u IPTV a káblových operátorov Orange, Antik Telecom, Slovanet, e-Net a DSiData. RiK je platený program stanicu tak operátori zaradujú do svojich platených balíčkov.

Satelitná platforma Skylink zaradila RiK od svojho najnižšieho balíčka Mini, ktorý ponúka za štandardnú cenu 6,9 € mesačne. Antik Telecom pridal RiK do Základného balíčka svojej Tango TV a balíčka Mix (5,5 € mesačne) pre užívateľov SmartTVBoxu.

RiK je televízny kanál v slovenskom jazyku, patriaci do skupiny JOJ Group, určený pre detského diváka vo veku od 4 do 12 rokov. Ako informuje televízia na svojich webových stránkach (www.rik.sk) vo vysielaní novej stanice sa objavia detské seriály ako Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov a iné.

Technické parametre pre príjem stanice RiK z družice Astra 3B:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 876 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: M7 Group
Názov: RiK
EPG: Áno

Program je dostupný zákazníkom satelitnej platformy Skylink síce v štandardnom rozlíšení (SD), no v kompresnom formáte MPEG-4. Pre príjem je tak okrem zaplateného balíčka (Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi7 poprípade Komplet) potrebný aj satelitný HDTV prijímač.Moho by Vás ešte zaujímať

Komentáre

  • Kedže to bude platený kanál, nie je to žiadna sláva. To naši susedia pripravujú hneď dva nové free kanály, a v DVB-T.

  • Fantasický Telekom samozrejme mimo hru!!! …ale keby išlo o nejakú podradnú stupiditu 1.stupňa, tak by to bolo zaradené expresne!!!

  • Telekom ma iné starosti, a hlavne som zvedavi kolko budú tie rozprávky opakovať a dávať to iste ako na iných detských kanáloch.

  • dajte vediet ked to bude davaj do ponuky aj telekom,kraviny vedia hned nahodit!!

  • Maxo…ja som dal automatické vuhladávanie a našlo mi ju bez problémov na Skylinku.

  • Ludia to uz ani citat neviete. „Program je dostupný zákazníkom satelitnej platformy Skylink síce v štandardnom rozlíšení (SD), no v kompresnom formáte MPEG-4. Pre príjem je tak okrem zaplateného balíčka (Mini, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi7 poprípade Komplet) potrebný aj satelitný HDTV prijímač.“

Tento článok už nie je možné komentovať