Reklama

Slovak Telekom v roku 2013 takmer zastavil pokles výnosov, rástol aj počet zákazníkov Magio TV

Skupina Slovak Telekom dosiahla za rok 2013 celkové konsolidované výnosy vo výške 827,6 milióna eur, čo je iba o 1 percento menej ako v roku 2012. Pod celkový pokles výnosov sa podpísalo zníženie prepojovacích poplatkov 
v pevnej i mobilnej sieti, regulácia roamingu a postupné znižovanie zákazníckeho účtu.

Finančná kondícia Skupiny Slovak Telekom ostáva naďalej silná – EBITDA (prevádzkový zisk pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou) dosiahol 337,1 milióna eur.

Hlavným cieľom pre rok 2013 bolo spomaliť pokles výnosov a získať nové výnosy z ďalších oblastí. To sa nám podarilo splniť. Medziročný pokles iba o jedno percento je výborný výsledok na telekomunikačnom trhu, ktorý stále ovplyvňuje regulácia, vysoký konkurenčný tlak i znižovanie cien služieb. Nižšie výnosy z pevných i mobilných hlasových služieb sme sčasti vyvážili napríklad v ICT oblasti, kde sa nám naďalej darí zvyšovať výnosy a predávať aj nové služby. Máme za sebou silný rok v predaji mobilných dát a úspešný štart 4G siete, ktorú sme do konca roka uviedli do 31 slovenských miest a pokryli sme takmer štvrtinu populácie. Veľké úspechy sme dosiahli aj v segmente digitálnej televízie: nárast počtu zákazníkov Magio TV o 13%, špičkový televízny obsah vďaka Lige majstrov i Premier League a úspešná akvizícia DIGI Slovakia.“ bilancuje Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.
Pokračovanie nižšie:

Z finančného pohľadu je rok 2013 veľmi úspešný. Pokles výnosov o jediné percento je výborný výsledok a najnižšia úroveň poklesu za ostatných päť rokov. Ide o silný dôkaz, že naša spoločnosť dokáže na trhu identifikovať nové príležitosti pre zabezpečenie výnosov z ICT oblasti, digitálnej TV i on-line služieb. Darilo sa nám aj dosahovať silnú mieru prevádzkového zisku EBITDA. Vysoký počet predaných telefónov, pokračujúca intenzívna výstavba sietí a aj nové technológie svedčia aj nezanedbateľných investíciách do trhu. Veríme, že ich v budúcnosti pretavíme do ďalšieho rastu spoločnosti a rozširovania portfólia našich služieb,“ uvádza výkonný riaditeľ pre financie Robert Hauber.

Od 1. septembra 2013 patrí do skupiny Slovak Telekom aj dcérska spoločnosť DIGI Slovakia. Jej výnosy sa do výsledkov Skupiny konsolidujú za posledné štyri mesiace roku 2013, počas ktorých dosiahli 9,4 milióna eur.

Vynikajúce výsledky dosahuje aj TV segment. Spoločnosť zaznamenala medziročný rast bázy o viac ako 12 percent. K 31. decembru 2013 využívalo služby IPTV a satelitnej televízie celkom 198 tisíc zákazníkov. V rovnakom období roku 2012 to bolo 175 tisíc.

Spoločnosť investovala aj do exkluzívneho obsahu a od leta 2013 ponúka svojím zákazníkom priame prenosy z vysielania Ligy majstrov i Premier League. Ponuka pre zákazníkov Magio TV sa rozšírila aj o päť exkluzívnych kanálov: Slovak Sport 2, DIGI Sport 1, 2 a DIGI Liga Majstrov 1 a 2.

Mohlo by vás ešte zaujímať