Reklama

Slovak Telekom kupuje DIGI Slovakia

Slovak Telekom, najväčší slovenský telekomunikačný operátor, sa po niekoľkomesačných rokovaniach s konzorciom RCS & RDS dohodol na odkúpení 100% podielu spoločnosti DIGI Slovakia.

Táto akvizícia rozšíri telekomunikačnú skupinu Slovak Telekom o ďalšieho významného člena. Popri spoločnostiach Zoznam a Zoznam Mobile orientovaných na on-line obsah a PosAm s ICT službami posilní skupina svoju pozíciu v segmente TV služieb.

Naším cieľom v strednodobom horizonte je rozšíriť naše portfólio a využiť rast vo vybraných strategických segmentoch, akým je aj digitálna televízia. DIGI Slovakia sme si vybrali vďaka jej etablovanej zákazníckej báze a dostupnosti jej služieb. Verím, že jej akvizíciou získajú naši existujúci i budúci zákazníci množstvo výhod. Našou spoločnou ambíciou bude spojiť to najlepšie z technológií, programovej či obsahovej štruktúry digitálnej TV na Slovensku,“ oznámil pri príležitosti akvizície Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovak Telekom.

Slovak Telekom pôsobí na poli digitálnej televízie už ôsmy rok, poskytuje digitálnu televíziu Magio na metalickej, optickej sieti, aj cez satelit. V súčasnosti má viac ako 180 tisíc zákazníkov. V poslednom roku rozširuje platformu Magio aj do mobilnej oblasti prostredníctvom aplikácie Magio TV Go s viac ako 15 tisíc používateľmi.

DIGI Slovakia pôsobí na Slovensku od roka 2006 a poskytuje káblovú televíziu a internet v 10 slovenských mestách. Väčšina jej zákazníkov využíva príjem TV cez satelit. V súčasnosti využíva jej služby TV a internetu viac ako 270 tisíc zákazníkov.

Spoločnosť DIGI Slovakia bude po akvizícii pôsobiť ako nová dcérska spoločnosť a samostatná právna entita.

Rokovania oboch strán boli zavŕšené 14. mája 2013 podpisom akvizičnej zmluvy. Akvizíciu musí odsúhlasiť Protimonopolný úrad Slovenskej republiky.

(Slovak Telekom)

Ďalšie zaujímavé správy:

Komentáre

    1. Lojzo – Slovak Telekom získa ako káblovú tak aj satelitnú TV.

  1. aj aj ved v clanku to je citujem:
    Slovak Telekom, najväčší slovenský telekomunikačný operátor, sa po niekoľkomesačných rokovaniach s konzorciom RCS & RDS dohodol na odkúpení 100% podielu spoločnosti DIGI Slovakia.

  2. super…
    cca 2000euro mi digi dlhuje takže sa asi môžem s nimi rozlúčiť nadobro 🙁

Článok už nie je možné komentovať.