Ministerstvo dopravy má záujem o televíznu Autoškolu národa

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR ako národný koordinátor pre aktivity v oblasti bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) má vážny záujem o prenesenie Autoškoly národa vysielaného Českou televíziou na obrazovky Slovenskej televízie. V tomto smere vedie rokovania s RTVS a agentúrou Aimon, s.r.o., ktorá je vlastníkom autorských práv tohto projektu.

Projekt Autoškola národa je výpravným televíznym projektom, ktorý má za sebou v Českej televízii tri živé vysielania. Na apríl je naplánované už štvrté pokračovanie. Program zábavnou formou celonárodného testu nielen zapojí širokú verejnosť do osvety v oblasti bezpečnosti na cestách, ale upozorní na časté chyby, ktoré robia ľudia za volantom.

Ministerstvo dopravy ako orgán verejnej správy zodpovedný za osvetu v oblasti bezpečnosti na cestách dlhodobo podporuje projekty, ktoré majú za cieľ znižovať nehodovosť na cestách. Projekt, ktorý poznáme z obrazoviek Českej televízie, považujeme za hodný našej podpory a veríme, že si nájde miesto na obrazovkách Slovenskej televízie a bude mať taký úspech, ako u našich susedov,“ uviedol riaditeľ odboru pre vzťahy s verejnosťou ministerstva dopravy Ľubomír Tuchscher.

Autoškolu národa poznáme z Českej televízie. Agentúra Aimon nám tento projekt niekoľkokrát ponúkala na realizáciu, projekt sa nám zdal zaujímavý, len nás limitoval rozpočet. K realizácii Autoškoly národa môžeme napokon pristúpiť aj vďaka partnerom,“ povedal riaditeľ sekcie programu RTVS Andrej Miklánek.

Autoškola národa je dnes v Čechách zavedený program, ktorý spája zábavu s osvetou. Preto partnermi projektu sú tak zodpovedné štátne orgány, ako aj súkromné spoločnosti. Partnerov na Slovensku sme hľadali približne rok. Našou ambíciou je realizovať slovenskú autoškolu v polročnej periodicite ako v Českej republike,“ uviedol account director agentúry Aimon Pavel Buršík.

Nad realizáciou projektu prevzal záštitu 1. podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Ministerstvo dopravy začalo s rokovacím konaním, ktorého výsledkom bude zmluva o partnerstve pre Autoškolu národa s agentúrou Aimon. Ministerstvo dopravy, RTVS a Aimon budú projekt prezentovať na samostatnej tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční na konci februára.

(MDVRR SR)

Moho by Vás ešte zaujímať

K článku je zatiaľ iba jeden komentár. Pridajte tiež svoj názor.

  • Dobry večer velmi sa tešíme so synom na vysielanie Autoškoly národa,pretože to radi pozeráme na českej televízii aj na internete.Syn má síce len 7rokov ,ale velmi ho to baví a zaujíma a tak isto by chcel už riadit motorové vozidlo.Dakujeme a držíme Vám palce v realizácii projektu takéhoto typu aspon by bolo na vozovkách možno aj menej nehodovosti.

Tento článok už nie je možné komentovať