Reklama

Dnes odblokovali v DVB-T dokumentárny kanál, dostupný bude zadarmo celý jún

V priebehu dnešného dňa bol, podľa zistení SatelitnaTV.sk, v terestriálnom vysielaní odkódovaný slovenský dokumentárny kanál z dielne JOJ Group – JOJ Svet. Vysielanie je dostupné v qHD kvalite (960x540px) z 1. celoplošného DVB-T2 multiplexu. Pre príjem je preto nutné zariadenie s podporou štandardov DVB-T2 a (H.265) HEVC.
Pokračovanie nižšie:

JOJ Svet je slovenská dokumentárna televízna stanica, ktorá spustila svoje vysielanie 15. augusta 2023. Jej hlavným zameraním je ponúkať dokumentárny obsah v slovenskom jazyku. Programová štruktúra zahŕňa nielen pôvodné slovenské, ale aj medzinárodné dokumenty zamerané na prírodu, cestovanie, históriu (vrátane vojnových dokumentov), zločin, životný štýl, vzdelávanie a záhady. Stanica sa prioritne snaží vysielať relatívne nové dokumenty, ktorých rok výroby nie je starší ako 2011.

Počas nekódovaného vysielania cez anténu odvysiela JOJ Svet napr. premiérové dokumenty ako „Večný nepriateľ“ či „Špionážne operácie: Talibanskí špióni“. Slovenský dokument „Večný nepriateľ“ (2025) sleduje život Otta Šimka, narodeného v roku 1924, ktorý bol prenasledovaný dvoma režimami – najprv ako „nepriateľ ľudu“ pre židovský pôvod a neskôr ako „triedny nepriateľ“ za komunizmu a „dubčekovec“ po okupácii Československa. V dokumente otvorene hovorí o svojich zážitkoch, vrátane popravy nemeckého dôstojníka. Americko-český seriál „Špionážne operácie: Talibanskí špióni“ (2023) sa zameriava na spoluprácu americkej armády s miestnym obyvateľstvom v Afganistane za účelom získavania strategických informácií.

JOJ Svet bude nekódovane vysielať cez anténu do 30. júna 2025. Po tomto dátume zostane program opäť zakódovaný systémami Irdeto a CryptoGuard. Prístup k nemu budú mať následne už len predplatitelia platformy Plustelka s aktivovaným balíkom Plustelka Štandard.

Aktuálny a kompletný zoznam DVB-T/T2 a DAB+ vysielačov, aj s ich programovou ponukou, môžete nájsť v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

    1. Ano, nič…Pretože pravý Rumburak nieje závislý na tv staniciach zadarmo a tobôž na predraženom Skylinku.

  1. Zatiaľ v júni ešte nie je žiadna ochutnávka uvidíme čo dajú lebo je ešte 02.06. tak možno zajtra.

    1. ANTIK SAT teraz Nickelodeon, Jim jam, Rik (ten je ale aj standardne súčasťou asi všetkých SAT balíčkov). Minulý mesiac to boli Minimax, Disney Channel, a v doplnkovej IPTV aj Disney junior.

    2. Takže stačí len zmeniť operátora a vybavené.

    3. Sleduješ rozprávočky na Nickelodeon, Jim Jam, Rik? Pre starého capa ohromná pridaná hodnota…

    4. Tak také deti ktorým teraz bude končiť škola, by to uvítali, je veľa rodín s deťmi. Takže zmysel to má, obzvlášť vzhľadom na koniec školského roka, po zakrúžkovaní známok sa už neskúša a častokrát je vyučovanie aj skrátene a rieši sa väčšinou odovzdanie kníh a organizačné veci. Tak asi tak, aj keď mali by to dať radšej až po 20 júni kedy sú známky už zakrúžkované

  2. Joj Svet v terestrike má podivné rozlíšenie, ale obraz je dobrý aj na 98″ veĺkej telke.

Pridaj komentár

Upozornenie: Toto je slušná diskusia bez akýchkoľvek urážok, nadávok či osočovania. Berte to na vedomie ešte pred tým, ako niečo napíšete.

Ak už ste sa rozhodli napísať komentár, tak píšte prosím iba komentáre k článku, ktorý je vyššie! Reagujte vždy slušne a vecne. Komentáre nesúvisiace s článkom vyššie, opakujúce sa, obsahujúce nadávky v akomkoľvek jazyku, spam, urážky, osočovanie, skrytú reklamu, provokáciu, nenávisť, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, môžu byť vymazané bez udania dôvodu.