Reklama

DVB-T: Komerčný spravodajský kanál TA3 s DVB titulkami

Od tohto týždňa si môžu diváci, ktorí prijímajú programy prostredníctvom terestriálneho vysielania, aktivovať skryté DVB titulky už aj na slovenskom spravodajskom programe TA3. Ocenia to určite najmä nepočujúci. V tomto týždni boli tiež DVB titulky sprístupnené na TA3 aj pre klientov satelitnej služby Skylink.
Pokračovanie nižšie:

Pokiaľ sú DVB titulky k vybranému programu či relácií na TA3 dostupné. Diváci si ich môžu jednoducho aktivovať na svojom prijímacom zariadení. Na väčšine zariadení sa DVB titulky aktivujú stlačením tlačidla SUB, Subtitle, SUB-T či ST. Pokiaľ na diaľkovom ovládaní uvedené tlačidla nie sú, návod ako ich spustiť/vypnúť by mal byť v manuáli daného zariadenia.

K dnešnému dňu sú DVB titulky k dispozícii prostredníctvom celoplošných DVB-T a DVB-T2 vysielačov na nekódovaných (FTA) programoch Jednotka, Dvojka, RTVS 24, RTVS Šport, TV LUX, ako aj kódovaných TA3, Markíza, Doma a Dajto. Pri niekoľkých ďalších programoch skupiny TV JOJ sú titulky dostupné prostredníctvom teletextu.

Spravodajský kanál TA3 je šírený prostredníctvom DVB-T vysielačov celoplošného multiplexu 2, ktorý ešte využíva štandard DVB-T. Vysielanie je kódované systémami Irdeto a CryptoGuard. Prístup k programu preto majú iba klienti terestriálnej platformy Plustelka.

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. Cca 2 roky dozadu sa písalo, že majiteľ TA3 si nechal zaregistrovať ochranné známky pre nové televízne stanice. Nemá niekto info, či sa niečo pripravuje?

    1. Kedysi platilo, že ak nezačne TV vysielať do roka, licencia zanikne. Ako je to teraz neviem.

Komentáre už nie sú povolené.