Reklama

Antik odpojil vo svojich TV službách ČT Sport, na satelite ponúkol iný športový kanál

Český verejnoprávny športový kanál ČT Sport vyradil v týchto dňoch už aj operátor Antik Telecom. Program sa k dnešnému dňu nenachádza v žiadnej TV službe operátora na slovenskom trhu. Platí to ako pre IPTV Tango TV, tak aj internetovú (OTT) Antik TV či satelitnú Antik Sat. V prípade satelitnej služby využil operátor uvoľnenú kapacitu a klientom sprístupnil iný športový kanál.
Pokračovanie nižšie:

Na doterajšej programovej pozícii po ČT Sport, na družici Eutelsat 16A (16.0°E), sa v utorok 26. apríla objavil športový kanál Nova Sport 1. Program je dostupný vo vysokom rozlíšení (HD) a v kodeku HEVC (H.265). Po zmene sa okrem PCR PID a video PID iné parametre nemenili. Väčšina zariadení by mala aktualizovať tieto parametre bez nutnosti prelaďovania.

TIP: V ponukách slovenských operátorov zrejme skončí v blízkej dobe ďalší český program

Kanál Nova Sport 1 HD mohli doteraz klienti Antik Sat prijímať iba prostredníctvom internetu. Program je bežne súčasťou najvyššieho balíka Antik Sat – Všetko.

Aktuálnu a kompletnú ponuku nielen slovenských a českých satelitných služieb, aj s technickými parametrami pre príjem, môžete nájsť už tradične v sekcii Frekvencie. Zoznam staníc každej platformy je navyše usporiadaný podľa oficiálnej kanálovej mapy.

Technické parametre pre príjem Nova Sport 1 HD :
Družica: Eutelsat 16A (16.0°E)
Frekvencia: 11055 MHz
Polarizácia: V
FEC: 4/5
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: QPSK
Názov: Nova Sport 1 HD
Provider: A1 Broadcasting
Video formát: HEVC
Kódovanie: 0B00 (Conax)
Programová pozícia: 87

PIDy:
Video PID: 101
Audio PID: 2002
Audio stopy: 2002 cze (AAC)
PCR PID: 101
PMT PID: 2000
TSID: 30400
0NID: 0366
SID: 1160
TXT: Nie
HbbTV: Nie
DVB a TXT titulky: Nie

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Radšej keby už v aplikácii konečne povolili triedenie programov podľa seba

 2. Prosim nic neruste CT sport,uz dost ze Nova spravy je v sporte su vyciernene

 3. Mne je jedno čo robia operátori v tamdeme s TV Markíza a TV JOJ.
  Keby chceli, tak tie asociácie operátorov sa spoja proti tamdemu TV Markíza a TV JOJ a vyradia ich z hlavných balíkov. Minimálne TV Markíza je bežne kódovaná a už nespĺňa podmienky licencie pre celoplošnú TV….
  Napr. JoJ Cinema vysiela s českou licenciou. Keď tu TV môžu vysielať s licenciou vydanou v susednom štáte, tak potom prečo bojujú, iba proti českým TV?
  Formálne potom JoJ Cinema má síce vysielace práva pre SR, ale nemá licenciu pre TV vysielanie od orgánov SR…. To im asi nevadí….

  Mne Čt Šport ide – Android TV a aplikácia TV Zdarma. Ešte je tam aj ČT1, ČT2, ČT24, ČT D/art, ČT Sport, Óčka, Seznam TV, Barrandov, ORF 1 a ORF 2, France 24, odpad TV8 a zopár českých regionálnych TV… Plus české rádiá
  Platím, iba Plustelku a tam aj tak ČT Šport nebol. SPARK TV chytám FTA na anténu z regionálneho Muxu…
  V Linuxe mám soft Hypnotix a TV z celého sveta vrátane SR a ČR, síce nejde všetko načítať, ale ide dosť z toho…. Plaťte si lavór a nariekajte, operátori a TV vysielatelia si myjú ruky navzájom a tvária sa ako im na vás záleží a potom vám zvýšia poplatky…

  1. Ak u Teba neexistuje, tak to je potom Tvoj problem…Pretoze u mna apka OTT Zdrama TV funguje v pohode. Gratis priblizne 32 tv stanic vratane CZ a SK.

 4. Kedy bude chytať ANTIK TV nový program športový kanál Nová Šport CZ 1
  Na televízor Android Orava
  ďakujem za pochopenie

  1. Asi keď si zaplatíš Antik TV balík. Názov je Nova Sport 1.

 5. Kúpime si Česku kartu alebo prejdeme inde Hnojku a Narkozu pozerať nebudem

 6. Momentálne už ani náhrada nefunguje píše hlášku kodovany kanál -nova šport 1

Komentáre už nie sú povolené.