Reklama

Strašidlo cantervillské, klasický príbeh v modernom svetle, na Epic Drama

Seriál Strašidlo cantervillské, moderné spracovanie obľúbeného príbehu Oscara Wilda. Pôvodná kniha je klasický príbeh plný duchov, humoru a britského dôvtipu, ktorý Oscar Wilde vydal v roku 1887. Nový seriál, ktorý bude mať premiéru 29. novembra o 21:00 na Epic Drama, oživuje túto klasiku s novým pohľadom, pričom sa zameriava na súčasné udalosti a interakcie medzi rôznymi kultúrami.
Pokračovanie nižšie:

V centre príbehu je duch sira Simona de Canterville, ktorý je veľmi rozrušený, keď do jeho honosného sídla Canterville Chase prídu noví obyvatelia. Tomuto sídlo s bohatou históriou hrdo vládne ako strašidlo už päť storočí. Jeho neustále strašenie však narazí na nečakanú prekážku v podobe rodiny Hirama Otisa, amerického miliardára, ktorý sídlo kúpil. Seriál dodáva príbehu nový rozmer a stavia proti sebe tri rôzne rodiny: cantervillskú aristokraciu, rómsku rodinu Lovellovcov a americkú rodinu Otisovcov. Tento stret rôznych svetov a postojov sľubuje množstvo konfliktov, ale aj príležitostí na porozumenie a zmierenie. Diváci môžu očakávať, že každá rodina prinesie do príbehu svoj jedinečný pohľad a kultúrne tradície.

Oscar Wilde vo svojej knižnej predlohe, podľa ktorej seriál vznikol, preukázal svoj typický ostrý vtip a schopnosť ironicky komentovať spoločenské normy svojej doby. Príbeh pôvodne slúžil ako satira na americko-britské vzťahy, pričom americká rodina Otisovcov bola vykreslená ako praktická a bezstarostná a na druhej strane britská šľachtická rodina bola obrazom tradičných hodnôt a predsudkov. Okrem toho Wilde vo svojom príbehu skúma tému odpustenia a vykúpenia, keďže konečný pokoj pre ducha sira Simona nastane až vtedy, keď sa nájde niekto, kto sa nad ním zľutuje a pomôže mu nájsť pokoj.

Seriál Strašidlo cantervillské využíva Wildeove postavy a témy na reflektovanie súčasných spoločenských a kultúrnych problémov. Prostredníctvom troch rodín a ich vzájomných vzťahov sa diváci môžu zamyslieť nad témami, ako kultúrna identita, triedne rozdiely a schopnosť prekonať historické rozpory.

Seriál nabitý vizuálnymi efektmi je určený nielen pre fanúšikov pôvodného diela, ale aj pre tých, ktorí hľadajú svieži a moderný pohľad na klasické témy. Príchod americkej rodiny na starý anglický zámok vytvára priestor pre humor, napätie a nečakané zvraty, ktoré udržia divákov v napätí až do samého konca. Strašidlo cantervillské si môžete pozrieť od 29. novembra o 21:00 na Epic Drama.

Mohlo by vás ešte zaujímať