Reklama

Kriminálne leto na Epic Drama

Tieto prázdniny sa ponesú v duchu zločinu. Ale nebojte sa, kriminálne drámy sa v našom prípade odohrajú len na obrazovke. Televízna stanica Epic Drama prichystala veľkolepú programovú ponuku v podobe tých najobľúbenejších detektívok a ich hrdinov. Môžete sa tešiť na Slečnu Marplovú od Agathy Christie, obľúbenú Slečnu Fischerovú od Kerry Greenwoodovej, ale aj na Viedenskú krv.
Pokračovanie nižšie:


Kriminálne leto bude horúce. Od prvého júlového večera až do konca augusta sa môžete premeniť na detektívov a spoločne s hrdinami svetovej literatúry či obľúbenými filmovými postavami riešiť zložité kriminálne prípady. A aké sú naše tipy?

Ako by asi vyzerala detektívka, ak by ju Agatha Christie nezačala písať? Práve táto britská spisovateľka je považovaná za človeka, ktorý dal moderným kriminálnym príbehom charakteristické rysy. A preto jej meno nesmie počas Kriminálneho leta chýbať. Okrem už zmienenej ikonickej Slečny Marplovaj vás pozývame pozrieť si aj seriál Sven Hjerson Agathy Christie. Postava tohoto fínskeho detektíva môže byť pre niekoho tak trochu detektívny oriešok, ale zarytí fanúšikovia kráľovnej detektívok vedia, že ide o postavu, o ktorej píše fiktívna spisovateľka Ariadna Oliverová, ktorá sa objavuje v príbehoch Hercula Poirota. Medzi odborníkmi sa tomuto literárnemu javu hovorí metafikcia. Ako sa s ňou autori seriálu popasovali? Presvedčte sa sami na vlastné oči.

Medzi fikciou a skutočnosťou sa ocitnete, pokiaľ si nenecháte ujsť trojdielny seriál Rillington Place. Tento pôsobivý thriller skúma skutočné zločiny pomstychtivého sériového vraha Johna Reginalda Christieho, ktorý úradoval v Londýne medzi 40. a 50. rokmi minulého storočia. Vrah sa dokázal dlho vyhýbať vyšetrovateľom a sudcom, dokonca bol za jeho činy popravený nevinný človek.

Aj ďalšia kriminálna séria nás zavedie do minulosti. Seriál Fotografie mŕtvych sa odohráva v írskom Dubline v roku 1880 a približuje fenomén takzvanej post mortem fotografie, teda pamätných fotiek mŕtvych, ktoré boli vo svojej dobe veľmi populárne. Ale keď sa medzi ľuďmi objavia fotografie umierajúcich ľudí v smrteľných kŕčoch, je nutné, aby nastúpili na scénu kriminalisti.

Náš ďalší tip smeruje na začiatok 20. storočia do Viedne. V metropole filozofie, vedy a umenia sa odohráva neobvyklá a tak trochu záhadná vražda, s ktorou pomáha žiak psychoanalytika Sigmunda Freuda Oskar Rheinhardt. Ako obstojí? Nechajte sa prekvapiť pri sledovaní deväťdielnej série Viedenská krv.

Počas Kriminálneho leta samozrejme nesmú chýbať ani naši starí známi, populárny inšpektor Dalgliesh, detektív Murdoch, Endeavour Morse, inšpektor George Gently či Slečna Scarletová a Vojvoda.

Tak nezabudnite. Či už budete počas prázdnin doma alebo na chate, horúce dni si môžete spestriť v kresle pri prípadoch Kriminálneho leta na Epic Drama.

PR Viasat

Mohlo by vás ešte zaujímať