Reklama

Česká televízia musí šetriť, dnes preto ukončí vysielanie jedného TV programu

Po ukončení vysielania slovenskej verejnoprávnej Trojky, čaká rovnaký osud obdobného programu aj v Českej republike. Tamojší verejnoprávny vysielateľ sa rozhodol z finančných dôvodov ukončiť vysielanie stanice ČT3.
Pokračovanie nižšie:

V poradí siedmy program ČT odštartoval oficiálne vysielanie 23. marca 2020 v reakcii na pandemickú situáciu. Od dátumu vzniku si stanicu pustilo 94 % českých divákov nad šesťdesiatpäť rokov, dohromady bezmála 7 miliónov ľudí starších ako pätnásť rokov. Posledný deň tohto roku sa televízia, ktorá dosahovala jedno z najvyšších hodnotení diváckej spokojnosti na českom trhu, vinou potrebných finančných úspor Českej televízie s divákmi rozlúči.

Spustením stanice ČT3 iba pár dní po vyhlásení prvého núdzového stavu sme chceli pomôcť najzraniteľnejšej skupine obyvateľov, ktorá musela kvôli koronavírusu zostať doma. Trojka si okamžite vyslúžila mimoriadne priaznivú divácku odozvu, hneď prvý vysielací deň sa stala treťou najvyhľadávanejšou stanicou u ľudí starších ako šesťdesiatpäť rokov. Spolu s ČT art bola tiež najlepšie hodnoteným programom na českom televíznom trhu,“ bilancuje generálny riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák a dodáva: „Mal som radosť, keď vlani v marci prešla ČT3 z experimentálneho do riadneho vysielania a stala sa pevnou súčasťou ponuky Českej televízie. Ocitli sme sa ale v situácii, keď do vyriešenia finančnej situácie Českej televízie nie je pokračovanie možné. Na konci decembra ju preto musíme, hoci veľmi neradi, ukončiť.

Programová ponuka ČT 3 sa opierala najmä o výber zo zlatého televízneho fondu, tematické relácie a základný informačný servis. Vďaka ČT3 sa tiež po pätnástich rokoch vrátili na obrazovky televízne hlásateľky.

Podľa ČT sa môže o prípadnom obnovení programu ČT3 rozhodnúť v ďalších rokoch až po zmene legislatívy, ktorá zaistí stabilitu a udržateľnosť dlhodobého financovania verejnoprávneho vysielateľa.

Program ČT3 bol dostupný u väčšiny operátorov na českom a slovenskom trhu, vrátane satelitných služieb Skylink, DIGI TV, Magio Sat, freeSAT, Telly a T-Mobile Sat.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Čt3 som rád pozeral na návštevách u mamy. Rãd som si pozrel aj našu trojku. Ale teraz mi nechýbajú. Bohato mi stačia štyri programy RTVS.
  P.S. Všetko dobré v novom roku.

  1. Pri súčasnom vedení RTVS sa ani nečudujem, že všetko rušia a vypínajú-preto zrušenie koncesií je správny krok. Ale veľká škoda ČT3, veril som že to udržia. Rád som pozeral zábavné a hudobné relácie z 80.tich rokov…

  2. Pionier: a ty si myslíš, že bývalé vedenie RTVS by tie programy udržalo? Príjmy RTVS za tento rok boli cca. 74 mil., výdavky 144 mil. Řezník zaťal sekeru a spoliehal sa na štedrého strýka – čiže štátny rozpočet. Lenže šetriť musí teraz každý, takže nevydalo, aspoň teda nie na toľko programových služieb.

  3. Ona se ČT 3 vrátí, ale až bude lepší ekonomická situace , musí se vyřešit poplatky. Já osobně bych ještě zrušil ČT 24, zbytečně otravuje lidi s propagandou která nemá na objektivní tv co dělat. Takže poplatky snížit na 20 korun ,i za ty peníze jsou dráhy a nenabízí nic co by nám chybělo. Když by ČT byla tak z roku 2004 , tak to bylo fajn. Teď je to prostě jeden směr , ale kdo ví jestli je právě ten směr správný, dle mne ne. Takže ČT zbytečně jen mrhá miliardy a je to opravdu velikánský areál který jen ty peníze prostě sežere. ČT už není co byla a jestli se to nezmění tak ať klidně se zruší celá ČT propaganda!!!

  4. Jen tak: ak ťa otravuje pravda až tak, že si ju mýliš s propagandou, tak nepozeraj ČT24, nikto ťa nenúti. Choď na dezolátske dezinfo h@vn@weby, tam uvidíš propagandu.

 2. Veľká škoda, že sa ruší ČT3, sledoval som hlavne zábavné programy, ktoré boli na vysokej úrovni v porovnaní s dnešnými programami, bude mi veľmi chýbať.

 3. mňa viac mrzí že v súčasnosti má ČT len jeden názor

  1. Akože by mal niekto mať viac rôznych názorov na tú istú vec súčasne? Že napríklad modrá guľa je súčasne aj červená kocka a zelený ihlan? Trochu logicky uvažujte, kým niečo napíšete, preboha.

Komentáre už nie sú povolené.