Reklama

Simpli TV s ďalšími zmenami v rakúskom DVB-T2

V rakúskom terestriálnom vysielaní došlo v posledných dňoch k ďalším zmenám. O prvých zmenách sme už informovali v predchádzajúcej správe. Vtedy bol začiatkom novembra z multiplexu F vyradený hudobný kanál Deluxe Music a v regionálnom multiplexe C skončila Hope TV, ktorú nahradila poľská TVP World.

V posledných dňoch bol detský kanál Nickelodeon (SD/MPEG-4) presunutý z multiplexu D do multiplexu F, na bývalú pozíciu po hudobnej stanici Deluxe Music. Uvoľnenú kapacitu v multiplexe D využil následne operátor na preklopenie staníc PHOENIX a ONE z SD na HD. Všetky programy vysielajú aj naďalej v kompresnom formáte MPEG-4.

Simpli TV šíri takmer všetky programy kódovane. Výnimkou sú iba verejnoprávne stanice ORF (SD/MPEG-4), komerčná ATV 2 (SD/MPEG-4) a rozhlasové stanice Hitradio Ö3, Radio Maria, Radio Österreich 1, radio FM4 a Ö3-Visual-Radio. Pre zabezpečenie obsahu využíva platforma bezkartový kódovací systém Irdeto (CAID: 069C). Po kúpe a registrácii zariadenia získajú klienti automaticky základný balík bez ďalších poplatkov s možnosťou predplatenia si rozšíreného balíka staníc.

Aktuálnu ponuku šírených programov v DVB-T/T2, aj spolu so zoznamom vysielačov, môžete nájsť už tradične v sekcii Vysielače.

Mohlo by vás ešte zaujímať


Pridaj komentár

Píšte prosím iba komentáre k článku! Komentáre nesúvisiace s článkom, opakujúce sa, obsahujúce nadávky v akomkoľvek jazyku, spam, urážky, skrytú reklamu, provokáciu, nenávisť, odkazy, politiku, ako aj tie, ktoré porušujú platné pravidlá a zákony, môžu byť vymazané bez udania dôvodu.