Reklama

RTVS zabezpečí distribúciu Trojky cez družicu aj DVB-T

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) obnoví už o niekoľko dní vysielanie Trojky. Verejnoprávny vysielateľ zabezpečí distribúciu programu na vlastné náklady prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E), ako aj terestriálnych vysielačov (DVB-T) po celom Slovensku. V oboch prípadoch bude Trojka šírená v SD kvalite a v kompresnom formáte MPEG-4/H.264. Stanica sa objaví samozrejme aj v ponukách vybraných operátorov na Slovensku či v susednej Českej republike. V tomto prípade však už o zaradení Trojky rozhodujú samotní operátori.
Pokračovanie nižšie:

Promo vysielanie Trojky bude spustené od utoroka 7. júna 2022. Opätovný štart je naplánovaný na piatok 10. júna 2022 o 6:00.

Vysielanie Trojky (SD/MPEG-4) budú mať k dispozícii predplatitelia služby Skylink, ako aj užívatelia bezplatných RTVS kariet, prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E), frekvencie 11 954 MHz. Z rovnakej frekvencie sú už teraz šírené programy Jednotka HD (MPEG-4), Dvojka HD (MPEG-4), RTVS 24 HD (MPEG-4) a Šport HD (MPEG-4).

TIP: RTVS bude od júna prevádzkovať päť TV programov

V DVB-T bude Trojka šírená vo verejnoprávnom celoplošnom multiplexe, nazývanom aj MUX 3. Celkovo tak bude v tomto multiplexe, ktorého ponuku určuje samotný vysielateľ, šírených všetkých päť televíznych staníc RTVS (Jednotka HD, Dvojka, Trojka, RTVS 24 a Šport HD), z toho dve budú v HD kvalite (HD/MPEG-4). Ďalšie dve TV stanice (Dvojka HD a RTVS Šport HD HEVC) zostávajú aj naďalej v 1. multiplexe spolu s rádiami.

Technické parametre pre príjem staníc RTVS z družice Astra 3B :
Družica: Astra 3B (23.5°E)
Frekvencia: 11954 MHz
Polarizácia: H
FEC: 2/3
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: M7 Group
Video formát: MPEG-4

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Ešte nech pridajú ďalšie programy, ved to platíme!

  1. To myslíš vážne? Veď s tými príjmami, čo terazky vyberú na konces. poplatkoch a za reklamu bude zázrak, ak udržia v chode 5 súčasných programov.

 2. Nemohli to pustiť už dnes ?Rasťo Piško a jeho politická satira mi chýba.

 3. 4,84 € to sú smiešné koncesie ak chceme udržať kvalitu vysielania tak pri neustálom náraste cien vysielacích licencii je nutné sa zaobetať úpravou výšky samotných koncesii. Ak by sa tak nestalo tak bude nutné časom znížit počet televíznych okruhov čim by došlo k nestabilite vysielania – touto cestou sa teraz rozhodla ist ČT, keď ohlásili prepúšťanie zamestnancov a likvidaciu okruhu ČT3. Neurobme takú istu chybu ktorá povedie zhoršeniu kvality českého vysielania ako takého

  1. Vyšší počet televíznych kanálov, to nie je kvalita, ale kvantita.
   Ak príjmy RTVS (výška koncesionárskych poplatkov) nepostačujú, tak je nelogické zvyšovať počet kanálov. Ak to RTVS robí, tak má asi príjmy vyššie, ako momentálne potrebuje. Inak by nakladala s verejnými financiami (koncesionárskymi poplatkami) nehospodárne.
   Ja osobne som proti zvyšovaniu POVINNÝCH „koncesionárskych“ poplatkov. Ja som si žiadnu „koncesiu“ neobjednal a nežiadal som ani o zvýšenie počtu kanálov.
   Myslím si, že najlepšie by bolo ukončiť súčasnú pretvárku s „verejnoprávnou televíziou“ a zrušiť daň po kamuflážou „koncesionársky poplatok“. Občan nie je žiadny koncesionár a o podobe RTVS nijako nerozhoduje. Musí len povinne platiť.
   RTVS by mala byť štátna a mala by podliehať kontrole štátnych orgánov, ako príspevková organizácia. Súčasný stav vedie k svojvôli „manažérov“ s nakladaním s verejnými financiami. A to nie je dobre.

  2. Milan: no konečne si napísal niečo, čo má hlavu a pätu. Pod toto sa pokojne podpíšem.

  3. BFG10K, nič nepodpisuj, radšej diskutuj k TÉME.
   Ty tu nie si kompetentný hodnotiť mňa, ani iného diskutujúceho.

  4. Milan: 1. Ten podpis bol myslený metaforicky. 2. Súhlasil som s tvojím príspevkom, takže buď to bolo k TÉME, alebo ani tvoj príspevok nebol k TÉME. Tertium non datur. 😀 3. Nehodnotil som teba ani iného diskutujúceho, hodnotil som tvoj názor. A na to kompetentný som, tým si môžeš byť istý. 😉 4. Musíš sa hádať aj vtedy, keď ti dám za pravdu? 😀

  5. BFG10K, prečítaj si ešte raz svoj predchádzajúci príspevok, konkrétne prvú vetu.
   Ak v nej stále nevidíš hodnotenie, tak Ti chýba gramotnosť. A keď nechápeš, čo je témou článku, a čo je reakciou k jeho téme, tak aj logické uvažovanie.
   A mýliš sa aj vo svojej „kompetentnosti“. Ty nerozhoduješ o tom, ktorý názor je správny. A Tvoj názor na názor mi je ukradnutý.
   Ak máš nejaký názor k téme, môžeme o ňom diskutovať. Ale riešiť nejaké infantilné taľafatky, či hádať sa s Tebou, s tým nebudem strácať čas.
   Len krátko pre vysvetlenie, prečo v takejto jalovej „diskusii“ nebudem ďalej pokračovať.
   Ak chceš diskutovať, nauč sa diskutovať vecne, argumentovať a držať sa TÉMY. „Hejtovať“, „lajkovať“, či písať „angažované heslá“ (týka sa prechádzajúcej diskusie), choď na fasbúk.

  6. Milan: lol, kráľovsky sa bavím. 😀 Tak poďme ešte raz. 1. Samozrejme, že tam hodnotenie vidím, nikde netvrdím, že tam nie je. Ale hodnotenie tvojho názoru, dokonca pozitívne – aj keď trochu uštipačné. Nie hodnotenie teba, ako tvrdíš ty. 😀 2. Milujem lekcie z logiky od niekoho, kto si o ňu môže hoci rozbiť nos a aj tak ju nepochopí. Prečítaj si znovu bod 2. v mojom predošlom komentári – viackrát a pomaly. Zober si k tomu niekoho s mozgom, kto ti vysvetlí, o čo ide. 3. Ale no nie, vážne? A kto rozhoduje, ktorý názor je správny, ty? 😀 4. Teraz sa snažíš klamať mne, alebo sebe? Lebo na to, že je ti môj názor ukradnutý, sa ním zaoberáš dosť dôkladne a vypotil si okolo toho dlhú tirádu. 😀 5. My dvaja nemôžeme diskutovať o žiadnej téme, pretože diskutovať nevieš, nechápeš najjednoduchšiu logiku a snažíš sa to zakryť predstieraním intelektu. Rozumný môže hrať blbca, opačne to, bohužiaľ, nejde. 6. Áno, jasné – rád sa naučím diskutovať vecne a argumentovať – od takého ako si ty, kto sa rozčuľuje kvôli tomu, že som s ním v niečom súhlasil. Lebo to je také vecné, podložené argumentmi a k TÉME, že? 😀 Ani len tie úvodzovky nevieš používať správne a chceš poučovať…

 4. Neviem načo tu RTVS 3 idú spúšťať ked to bude vysielanie v SD – kvalite v DVB _T/T2 , no možno že aspoň v káblovkách bude šírená v HD – kvalite . Radšej by mala RTVS zainvestovať do obnovy filmov a serialov ako Dobrodružstvo pri obžinkoch , ženský zákon , Utek zo zlatej krajiny , …. atd …. aby to bolo DR a DA.
  DR – Digitálna Retuš
  DA- Digitálna Audiovízia
  Po úprave DR a DA už RTVS robila filmy a serial : Kubo , Vianočné Oblátky , Vivat Beňovský .
  Nech sa RTVS darí .

  1. SD rozlíšenie pre Trojku stačí, keďže tam budú vysielať samé relácie z archívu a tie v HD rozhodne nie sú.

  2. CELÝ MUX 3 nie je v DVBT/2,ale v DVBT,zmenil sa len kodek.Rtvs má v DVBT 2 len DvojkuHD a Šport HD .RTVS Šport HD je jediný naviac v HEVC v MUX 1!!

  3. Keď je niečo v digitálnej retuši, neznamená, že je to hneď iné dielo. Je to stále to isté a keď ide o kvalitný program, je jedno, či má alebo nemá digitálnu retuš. Tá totiž nie je zadarmo. Prečo by mali byť digitálne retušované len tie tebou spomenuté seriály??? Keď už, tak rada radom….alebo začať od tých filmov, seriálov, relácií, ktoré ešte neboli na obrazovkách ako je Trojka na trhu. Tebou spomenuté seriály/filmy boli už x-krát reprízované, a to aj na samotnej Trojke. Nepotrebuje ich preto divák vidieť znova a znova.

 5. Konečne škoda ze nie je Trojka od včera ale ten nápad na zvýšenie konsesii nie je zlý mohli to dať na 7€. A zlepšiť tak aj obsah kanálov. Ale 5 kanálov za 4€? No neviem na koľko im to vydrží. Možno dva roky. A potom príde rušenie kanálov. Veď to poznáme z minulosti, keď končila. Prvá Trojka. (30.06.2011). Uvidíme do kedy im to vydrží.

 6. Hlavne tých smiešnych 4,64 € sa nezvyšovalo 20 rokov. Z toho sa financuje aj 9 okruhov SRo. Ja som tiež za zvýšenie koncesií. Stanice Markízy a JOJ sa už dávno nedajú pozerať.

  1. Ja som za menej staníc, ak na to RTVS nemá, namiesto zvyšovania poplatkov. Prečo majú platiť za RTVS Šport tí, ktorých šport nezaujíma? Na prenosy podujatí, ktoré sa dajú považovať za služby vo verejnom záujme (MS v hokeji a iné vystúpenia našich reprezentantov), je dosť priestoru aj bez neho. Rovnako Trojku sledovalo tak 0,5% populácie a 24-hodinové spravodajstvo tiež nie je nevyhnutné, keď tu máme voľne k dispozícii ČT24 a správy niekoľkokrát denne na Jednotke aj z archívu na webe RTVS a cez HbbTV.

  2. @RDX Nie, nie je dosť priestoru aj bez neho. Niekoho (napr ženy, deti) šport vôbec nezaujíma a namiesto nemoho by radi videli na Dvojek „svoj“ obsah, čo im doteraz šport kazil. Klasika s neovysielaním večerníčkov a podobne. takýmto divákom sa práveťže uľavilo, že sa šport presunul na samostatný kanál.

 7. Kedy bude V Plustelke Markiza Krimi hd a Disney plus a HBO Max hd a Animal Planet hd

 8. UPC beží Trojka Promo na 28ke. (Logickejšie by mi bolo zaradiť na voľnú 33ku, asi vedia čo robia)

 9. DVBT 3.Multiplex verejnoprávny po zaradení Trojky

  3002 Dvojka
  3003 Jednotka HD
  3004 RTVS24
  3005 RTVS ŠPORT HD
  3006 Trojka
  +1.Multiplex DVBT2

  (Lepšie sa usporiadať nedalo?)

  1. To je len Service ID. Pre usporiadanie sluzi LCN. To ale Towercom a CRA nepoznaju. ORS, Emitel a Antena Hungaria to maju pekne usporiadane.

Komentáre už nie sú povolené.