Reklama

Definitívny koniec Orange TV na družici Eutelsat 16A

Satelitná platforma Orange TV, ktorú prevádzkoval slovenský Orange, ukončila definitívne šírenie programov na družici Eutelsat 16A, ktorá je umiestnená na orbitálnej pozícii 16° východne (16°E). Ide už o druhú satelitnú službu pôsobiacu na Slovensku, ktorá skončila na tejto družici. Prvou bola Flix TV, ktorá prestala poskytovať svoje služby koncom roka 2018 po viac ako dvoch rokoch. V prípade Orange TV to boli takmer štyri roky. Zostal tu už len Antik Telecom so svojou službou Antik Sat, ktorá začala využívať jeden satelitný transpondér práve po Orange TV.
Pokračovanie nižšie:

Orange využíval na družici Eutelsat 16A (16°E) tri satelitné transpondéry s frekvenciami 11 324 MHz, 11 366 MHz a 12 606 MHz. Viacero programov však sprístupňoval svojim zákazníkom ešte aj z kapacity A1 Broadcasting , ako aj ďalších zahraničných operátorov.

Pôvodná satelitná služba Orange TV odštartovala oficiálne 15. augusta 2018, zákazníkom ponúkala tri základné balíky Basic, Optimal a Premium, ku ktorým bolo možné aktivovať ďalšie doplnkové Extra balíky. Hlavným cieľom Orange TV cez satelit bolo sprístupniť službu Orange TV, vrátane exkluzívneho programu Orange Sport, čo najväčšiemu publiku.

TIP: Skylink TV pre Orange – nová satelitná služba

Koncom septembra 2021 predstavil operátor novú satelitnú službu Skylink TV pre Orange, ktorú poskytuje záujemcom v spolupráci so spoločnosťou Canal+ Luxembourg, prevádzkovateľom služby Skylink. Aktuálnu ponuku tejto novej služby môžete nájsť v sekcii Frekvencie. Rovnako je táto služba už aj v Porovnávači.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

  1. a teraz by mohli top manageri a finacnici z orangeu zverejnit, o kolko sa odrbali 🙂

  2. Mohli by zverejnit hospodarenie sarelitnej televizie za 3,5 roka. Kolko mali zisku a či prerobili aj gate.

    1. Prerobili dosť. Nájdi si koľko mali zákazníkov len sat tv a pripočítaj alikvotnu ciastku za LM a prenájom sat. kapacity, resp. poplatky pre A1, kódovanie atď. Tipujem strata v desiatkach miliónov eur.

Komentáre už nie sú povolené.