Reklama

Skylink začal ponúkať nový CA modul CAM 803 s kódovacím systémom Nagravision

V týchto dňoch začína M7 Group distribuovať do veľkoobchodov úplne nové CA moduly s označením CAM 803, ktoré už fungujú s novým kódovacím systémom Nagravision (CAID: 181D). Novinka by sa mala dostať do maloobchodných predajní v najbližších týždňoch a bude tak k dispozícii pre všetkých záujemcov ešte pred Vianocami.
Pokračovanie nižšie:

Doporučená maloobchodná cena modulu CAM 803 bude 41 eur s DPH. Jedná sa o bezkartové riešenie, to znamená, že dekódovacia karta Nagravision je už zabudovaná priamo v module a cena je už vrátane karty. Do modulu sa tak samostatná karta nezasúva. Asi najväčšou novinkou je určite funkcia FastScan, ktorá umožňuje veľmi rýchlo a jednoducho vyhľadať všetky programy z ponuky operátora.

CAM 803 postupne nahradí doterajšie moduly CAM 701 so systémom Viaccess či Irdeto moduly, ktoré už ponúkané ďalej nebudú, respektíve sa budú predávať iba do vypredania zásob. To však môže byť aj niekoľko rokov.

Prvé technické testy systému Nagravision začal Skylink vykonávať už v minulom roku. Podrobnosti sme priniesli v tomto článku. Nový systém bude fungovať popri doterajším systémom Irdeto a Viaccess. Majitelia zariadení s podporou týchto dvoch systémov tak svoje zariadenia meniť nebudú musieť.

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. „dekódovacia karta Nagravision je už zabudovaná priamo v module“ Stavte sa som mnou redakcia, ze ked ten modul rozoberieme, tak tam ziadnu kartu neuvidime 🙂

  1. Redakcia by si mala osvojit vyraz „zabudovana virtualna karta“, nebude to nezmyselne zniet, tak ako dnes.

  2. spoločnosť M7 Group pripravila k distribúcii nový modul s označením CAM 803. Jeho základné vlastnosti sú:

   – Kódovací systém NAGRA so zabudovanou virtuálnou kartou Skylink

   – V SW modulu inštalovaný FastScan

   – Lokalizácia CZ a SK

   – Odporúčaná maloobchodná cena 41€ vrátane DPH

   – Zaradenie do B24 – ÁNO

   Modul si budete môcť objednávať u tradičných distribútorov satelitnej techniky. K dispozícii bude počas novembra 2021.

 2. Je to fantastické, ihneď som si ju kúpil, ide aj JOJšport. Bez problémov.

  1. Koho? Keď už tak je to ten modul. A v predaji má byť v novembri. Nejde ti JOJ Šport tak vypisuješ blbosti? Daj si anténu, tam ide free.

  2. Určite kvôli joj športu nepobežím kupovať nový modul.

  3. A ešte nám prezraď, čo také úžasné na tom JOJ SPORT vysielajú ?

  4. lenže skylink nechce pustiť v irdeto nova sport3, 4 len v nagre pritom poznám plno ľudí ktorí majú normálne predplatené balíčky ktorí by to chceli si platita nie sa viazať ako v mágiu atď

  5. Ak máš príjem cez
   ANTENU tam ide aj ten
   Joj šport bez poplatkov.
   V našej lokalite vysielač koliba Bratislava
   na 39 TV kanali

  6. viki
   Skylink má na to dobrý dôvod, prečo nechce pustiť šport cez irdeto (cardsharing)

  7. Akože znova len odlakakaju platiacich zákazníkov cez cardshare funguje aj kódovanie nagra čiže za posledných 7 rokov nebolo treba kupovať žiadne nové moduly ani set top boxy keďže cardshare to vyrieši samozrejme toto hovorili chlapi v krčme nemám s tým žiadnu skúsenosť

 3. Zaujímavejšia je otázka kedy a či vôbec pridá Skylink do ponuky Nova sport 3 a 4.

  1. Presne tak na Nova sportoch 3 a 4 je skutočný šport a nie na tom céčkovom – joj športe čo všetci velebia.

  1. Treba skusit poriet na pulivetv.com, tam isla aj LM a dokonca bez blbeho komentu.Neviem , ci este davaju kedze mam novasporty.

  2. LM máš na DIGI SK 😀 Pri Skylinku na LM teraz zabudni, budúci rok však sa potešiš u tejto pay-tv s anglickou PL!

 4. @viki: takže rokovania medzi Skylinkom a Novou stále pokračujú?

  1. možno od buducej sezóny z premiér sport bude novasport 3,4 ale len v nagre

  2. Rišo
   Rokovania nova šport – Skylink možno pokračujú, ale nie o zaradení programov do ponuky Skylinku v tejto sezóne ale od budúcej. Ďalej sa jedná o tom, aby NS vyrábala program s EPL pre Skylink niečo ako outsourcing, aby nemusel Skylink budovať nové štúdia a iné veci spojené s budovaním nových kanálov, keď NS má už zázemie vybudované. Budúci rok by mal Skylink aktivovať nový TP, kde budú len nové športové programy s EPL a NŠ. Kvalita by mala byť porovnateľná s poľským C+. Bude ešte zaujímavé ako sa rozhodnú s distribúciou všetkých zápasov EPL, či ich dajú aj na satelit, alebo len ako int. streamy, prip. časť zápasov poskytnú NŠ.

  3. Igor
   Odkiaľ máš tieto informácie, nože prezraď 😉

  4. Peter
   Chodím na krúžok veštenia a ten nový TP spomínali chlapi u piva v krčme. 😉

  5. Igor
   Ej, ale si vtipálek. No dobre, tak nebudem vyzvedať. Ale fakt by ma to zaujímalo 😉

  6. Ak nemáš Peter drevené nohy ako nadporučík Žigira, tak si zájdi do krčmy…Tam sa všetko o sebe dozvieš -_-

 5. Jedna vec je cena nového Nagra CAM, a vec druhá je cena aktivácie modulu s tzv. zabudovanou kartou. Pretože nenažratý Skylink ako vždy, si zapýta prachy nielen za CAM, ale aj za jeho aktiváciu…No, až potom zaplať zato čo pozeráš 😀

 6. Ja mám starí modul a ide mi JOJ Šport a vôbec ho nekukam :D.

  1. Článok je o CAM 803 nie o tv stanici JOJ šport, Janko…Pretože kto chce, tak prijíma JOJ šport HD v teretrike grátis 😀

  2. Joj šport. Bedminton, futbal Poľska liga. Kto to pozerá.?

 7. Nova sport 3 a 4 pojde na Skylinku ale len od balicka kombi a bude pod irdetom s vysim zabezpecenim.

  1. A to máš od koho, keby mali záujem tak to dávno pridajú do zaciatkom Ligy majstrov, je to iba tvoje prianie, a nejakým Nagravisionom to nesúvisí vôbec, určite si teda len málokto bude meniť modul kvôli športom.

  2. Myslim si, že Skylink pridá Nova Šport 3+4 od novej sezóny keď bude ponúkať EPL. Teraz to nemá zmysel, pretože kvôli tym kanálom by nezískal nových abonentov, pretože všetci športoví diváci sú už niekoľko rokov u konkurencie. A tých pár existujúcich zákazníkov Skylinku, ktorí by si to predplacali sú finančne nezaujimaví.
   Od budúcej sezóny budú nové športové programy zakódované v Nagre, možno Viaccess, aby minimalizovali cardsharing a iné nelegálne služby. Preto sa snažia čo najrýchlejšie nasadiť nové nagra zariadenia pre zákazníkov (kaon, cam), ešte by mali stihnúť zaradiť high end box podobný ako bol Samsung Evo, dúfam, že ho odladia lepšie. Počíta sa s tým, že bývali zákazníci Skylinku, ktorí od nich odišli kvôli športu, už nebudú mať pôvodne karty (resp. ICE a Irdeto karty im budú na nič) tak si kúpia nové zariadenia s nagrou a Skylink bude spokojný.

 8. joj šport je dobrá stanica lebo vysiela športové prenosy z nižších slovenských súťaží… a to je pre dané kluby dobrá reklama.. kto nechce, nech nesleduje…. čo sa týka kanálov nova sport 3,4 tak nedávno som čítal stanovisko iptv operátora sledovanie tv, že nova si pýta za tie 2 kanály také peniaze, ktoré vysoko prevyšujú náklady všetkých staníc dokopy, ktoré majú v ponuke… viac k tomu asi hádam dodať netreba… nech sa aj s ich nova sportmi zadrhnú …

 9. @Igor: podľa mňa by logickým krokom bolo zaradenie týchto programov so začiatkom play off Ligy Majstrov (ak už nie ihneď :D) možno aj ako lákadlo pri migrácii z Thoru.
  Spolupráca s NS pri PL, respektíve ponúknutie určitého počtu zápasov pre NS 3 a 4 napadlo aj mne, neviem či je však v záujme Skylinku aby PL zostala dostupná aj cez Telekom a Orange.
  Uvidíme, ako sa to vyvinie 🙂

  1. Rišo
   Ako som spomenul vyššie, Skylink nechce platiť za niečo, čo mu neprinesie benefit. Zaradením NŠ 3+4 teraz by nedosiahol uspokojivý zisk. Musel by ich zaradiť na družicu na vlastné náklady, neviem či na súčasných frekvenciách je toľko miesta, aby to bolo kvalitné pozeranie. To platí aj o playoff LM, to by musel dostať NŠ zadarmo, aby to zaradil ešte v tejto sezóne. Ale možno sa ešte nejako dohodnú, neviem.
   Motiváciu k migrácii z Tohru na seba preberá EPL budúci rok. Aby to malo efekt, nemôžu ju aspoň prvú sezónu poskytnúť konkurentom, ktorí sa nachádzajú na Thore, inak by Freesat zákazníci vymenili operátora výmenou prijímacieho zariadenia a nemuseli riešiť pretáčanie paraboly. Tipujem, že aj tak cca. 25-30% zákazníkov Freesatu nebude možné pretočiť na Astru 23,5°E z dôvodu prekážok v príjme.
   To čo prenechá (ak prenechá) z EPL Skylink pre Nova Šport môže mať napr. podobu jedného zápasu v sobotu o 16. hod., alebo iných súbežných zápasov hrajúcich sa v rovnakom čase, za podmienky, že tento kanál musí byť dostupný na Skylinku. Základom však budú vlastné kanáli pod značkou Canal+. Neviem ako je to s používaním značky Premier šport, či budúci rok zanikne ako zanikli Digišporty. Treba budúci rok sledovať kto si podá žiadosti o registrácie nových športových kanálov a akými formami budú šírené. To napovie aj to, ako to myslí Skylink s rozširovaním plateného DVBT2 v ČR.

 10. Ale pani
  Nová šport 3-4 do skylinku?
  Veď to je obmena digi športu.
  Ak to urobia tak celé digi padne.
  Monopol skylinku bude rásť aj cenovo

  1. To je asi cieľom Skylinku. Veď Telekom je ich najväčší konkurent, asi preto ho chcú odstrániť .
   Monopol Skylink nezíska (našťastie) lebo na SK trhu je množstvo menších poskytovateľov IPTV. A komu sa nepáči programová štuktúra alebo ceny Skylinku, má ešte možnosť ísť inam.

 11. som z vrbového mám káblovku pojďe joj šport aj na káblovke ?

 12. Veď sa informuj u prevádzkovateľa… kto tam je vlastne prevádzkovateľ, p. Doskočil?

 13. @Jozef, to isté po niektorí hovorili ze padne aj Skylink keď vyradil kanály Discovery a padol? Do teraz funguje tak bude fungovať ďalej aj Digi TV aj bez Premier League, Kedysi Skylink nemal ani Premier League a padol? Berte na vedomie že nie každý je na šport ja síce futbal pozerám ale stačí mi jedna liga a to Premier League. Ostatne si pozriem raz za čas zo záznamu. Skylink nemal Discovery tak som si dal Digi TV ako doplnok a spokojnosť. To co nemá Skylink ma m na Digi TV, plus FTA Stanice na 13,0, E a 19,2,E za mňa spokojnosť.

 14. Nemá z vás niekto AB Cryptobox 800 UHD? Kúpil som si ho ale sú iba problémy. Po niekoľkých hodinách sledovania sa obaví hlaška kódovaný kanál. Mam Skylink ICE kartu. Nepomaha ani update fw. Stale to iste. Starší 600 HD šlapal dobre. Nechapem.

  1. @alex, Antiksat karta Conax, funguje na všetkých boxoch H.265 s UNI citackou….Akurát na postarších STB s kodekom H.264 nefunguju z paketu „pre začiatok“ dve tv stanice H.265 😀

 15. @autistatmongoloido,Pekný deň bavíme sa o AB Cryptobox 800 UHD.Nech sa dari

  1. ..Tak vidíš!! Janko sa pýta na Skylink ICE a Ty mu odpovedáš AntikSat-om 😀 Práve preto Ti odpovedám, že AntikSat je prijímateľný na všetkych boxoch s UNI čítačkou…

Komentáre už nie sú povolené.