Reklama

Skylink začal ponúkať prvé boxy s kódovacím systémom Nagravision

Prevádzkovateľ satelitných služieb Skylink a freeSAT na Slovensku a v Českej republike začína v týchto dňoch ponúkať pre klientov Skylinku prvý satelitný HDTV prijímač s podporou nového kódovacieho systému Nagravision (CAID: 181D).
Pokračovanie nižšie:

Novinka má označenie KAON MZ-52 a podporuje príjem programov do full HD rozlíšenia s video kodekmi MPEG-2, H.264 a H.265 (HEVC). Nechýba ani podpora nahrávania na externé pamäťové úložisko (PVR) a funkcia časového posunu TimeShift. Samozrejmosťou je automatické ladenie programov FastScan.

Box je možné pripojiť aj k starším televízorom. Dotupný je totiž nielen HDMI výstup, ale ešte aj analógový audio/video výstup RCA (3x cinch).

TIP: Kaon MZ-102: Nový hybridný Skylink Ready box

Doporučená maloobchodná cena prijímača Kaon MZ-52 je 65 eur s DPH. Jedná sa o bezkartové riešenie, to znamená, že dekódovacia karta Nagravision je už zabudovaná priamo v priímači a cena je už vrátane karty.

Základná charakteristika prijímača Kaon MZ-52
Rozmery: 155x110x35 mm
1x vstup pre LNB
1x USB port (predný panel)
1x S/PDIF (coaxial)
1x HDMI
1x Ethernet (RJ 45)
3x RCA – 2x audio (L/R) a 1x video výstup

Mohlo by vás ešte zaujímať

Komentáre

 1. Čakal som, že už ponúknu box aj s podporou 4k a aj archívom čo by mal byť štandard. ANTIK len také ponúka za 50€. Pričom je oveľa menší operátor.

 2. „Jedná sa o bezkartové riešenie … cena je už vrátane karty“. To je na urovni praktik od smejdov. 🙂

  1. co trepes ?!? robia sa take ja CA mouly, napr. DIGI a tiez su smejdi ? Pokrok nie je praktika smejdov…

 3. @samoSATO Ak to nieco nema, preco slubuju ze je to tam? Sedis si na vedeni?

  1. Hovori ti nieco virtualna karta? Tak si to nastuduj a potom rob zo seba blbca

  2. tu chodia sami technologicki guru do pyche , vstavana karta tam je a nikto od teba nechce poplatok za jej licenciu a pod. cize cena boxu uz je vratane danej karty ty mamrd

  3. to bolo pre toho bodkovaneho sasa, samozrejme Red Baron spravne pomenoval vec

 4. ..čo ked sa to čudo /ten Kaon/ pokazí a to sa určite pokazí, čo budem zatial pozerať?? Fyzickú kartu hodím do iného prijímača a pozerám, tu tá možnosť nie je!!! A ked sa niečo pokazí, tak akurát na sviatky.

  1. Zaujimave, ze pri Digi ti to dlhe roky nevadilo a pri Skylinku ano

 5. Bez 4K, HbbTV, len 1 USB… Slabé. A určite bude mať aj klasické obmedzenia, aké zvyknú mať tieto proprietárne boxy. Ruky preč.

 6. pre Eichhorn -úplný súhlas s vami chýba 4k.Hbb-tv iba jeden usb satelit o ničom.

  1. Aj orbitálna pozícia satelitu je o ničom 😀

  2. a co v 4K chce na skylinku pozerat ?

   maju nieco v ponuke ? ci bue pozerat Astra Demo ???

   Chces 4K chod do antiku

 7. ..darmo, je to prijímač len pre bežných užívatelov, ktorí nemajú o sat.technike ani šajnu a stačí im ked to funguje a prepínajú.

 8. Skylink by měl pronajímat zařízení a v žádném případě ho neprodávat a hned by si rozmyslely neustále měnit kódovací systém a podobně. Žádný jiný operátor na Slovensku a v České republice to neustále nemění jak ponožky!!! Např . kabel UPC od samého začátku pořád stejný kódovací systém Conax a jediný CCAM modul Conax. To samé UPC Direct/freeSAT celou dobu jen zapůjčené karty CryptoWorks a později jen ICE karty bez nutnosti měnit CAM modul. DIGI za celou domu měnilo jen jednou zařízení. Skylink by mě zákazníkům nové dekódovací zařízená měnit na své náklady když neví v čem by neustále kódoval!!! tomuto operátorovi by měly napařit extrémní ekologickou daň za neustálé vytváření zbytečného elektro odpadu.

  1. A vysokú pokutu za vyťahovanie peňazí od ľudí za nové karty

  2. Aj Freesat bude meniť kódovací systém. Cryptoworks budú musieť vypnúť, lebo už nie je podporovaný výrobcom. A nový majiteľ Freesatu – Skylinku bude predávať nové satelitné prijímače už s najnovším kódovacím systémom. Určite aj zákazníci Freesatu si budú musieť kúpiť nové prijímače.

 9. Příjmač od KAONu mělo UPC, byl to korejský šmejd plný softwarových i hardwarových chyb, zadarmo drahé. tak nevím nevím…

 10. Tak som čakal že bude aj s UHD 4K ale asi až na budúci rok, ozaj skúšali ste už Amiko Mini UHD 4K? HEVC H. 265? Je aj Combo verzia.

 11. chmara : pokud chceš komentovat, ověř si fakta. Skylink – Love nature 4k. audio cz/eng

  1. uuuuuuu..az jden kanal, neviem ci im nepostavime za toto pomnik a vsetkym nenakupime 4K boxy…

 12. tu sa jedna o kodovanie programov ,mnohy technici vedia odkodovat tv sat ,a im znika velka skoda ,financii.skylingu trebalo zablokovat cely system čo maju ,,kupil som pred 15 rokmy dve karty ,slovensku a cesku ,stalo ma to 8 tisic korun ,box ,parabola a montaž ,,toto všetko je už v štrote ,ano technika ide dalej ,ale peniaze treba platit stale ,

Komentáre už nie sú povolené.